Як хворіють діти на Волині та чи підуть школи на карантин

На Волині щотижня збільшується кількість хворих на респіраторні вірусні інфекції. Так, за інформацією Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб, з 2 жовтня по 17 грудня 2023 року на ГРВІ в області перехворіли близько 59 тисяч волинян, що на 43% більше осінньо-зимового періоду сезону 2022-2023 років.
Як повідомлялося, у Волинській області за минулий тиждень зареєстрували 6747 випадків ГРВІ, з них — 295 випадків COVID-19. У порівнянні з минулим тижнем на грип та ГРВІ захворюваність збільшилась на 9%, натомість значно поменшало ковід-хворих – на 30%.
Про те, яка ситуація із захворюваністю у навчальних закладах області – з'ясовували журналісти Район.Медицина.
Як розповідає Валентина Новачевська, лікарка-епідеміологиня, завідувачка санітарно-карантинного відділу Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб, серед всіх захворілих 62% становлять діти до 17 років. Протягом минулого тижня госпіталізували до медзакладів 139 осіб, з них 48 з COVID- 19, а із загальної кількості госпіталізованих понад 40% становлять саме діти. Волинські фахівці зазначають, що такі показники є характерними для зимового періоду.
Також фахівці кажуть, що в області, як і в Україні, циркулюють віруси грипу А, В та віруси парагрипу, аденовіруси, риновіруси, RS-вірус та штами СOVID-19 — Омікрон (в тому числі й штам «Еріс»).
Валентина Новачевська зазначає, що 30% усіх хворих дітей становлять діти 0-4 роки, 55% – діти віком 5-14 років, віком 15-17 років – 15%. Серед хворих – діти дошкільного та шкільного віку становлять 70 %, решта (30%) – діти, які не відвідують навчальні заклади.
«Минулого тижня перевищення середньообласного показника ми зафіксували у Луцькому районі: найбільше хворих зверталось за медичною допомогою в Луцькій, Боратинській, Підгайцівській, Торчинській та Цуманській громадах. Високі показники реєструються в окремих громадах Володимирського та Ковельського районів (Оваднівська, Зимнівська, Голобська, Люблинецька та Любомльська громади», – каже Валентина Новачевська.
В закладах освіти, де відсутні з причини хвороби понад 20% дітей, фахівці рекомендують переведення груп, класів на дистанційне навчання. Однак остаточне рішення – за керівником закладу освіти, – зазначають у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Разом з тим фахівці наголошують, що найкращим способом уникнути захворювання є вакцинація. Щеплення від коронавірусу безоплатно проводять дітям від 5 років. Також доступна вакцинація дітей від грипу. Однак її батьки мають забезпечувати за власний кошт.
Як розповідає заступниця начальника управління освіти і науки Волинської ОВА Наталія Даньків, наразі в області лише один заклад освіти у Сереховичівській громаді, що на Ковельщині, перебуває на дистанційному навчанні. Триває воно з 15 по 22 грудня.
Минулого тижня дистанційне навчання через карантин тривало у шістьох закладах чотирьох громад (всього – 58 класів). З них у Боратинській громаді – у трьох навчальних закладах (41 клас), де карантинні обмеження тривали з 11 по 17 грудня, у Вишнівській громаді Ковельщини – в одному закладі (14 класів), термін карантинних обмежень тривав з 6 по 17 грудня; у Нововолинській громаді, де в одному освітньому закладі пішло на дистанційне навчання три класи з 13 по 17 грудня.
Читайте також: Як батькам відстоювати право дитини на вакцинацію
Незабаром у школах розпочнуться зимові канікули, що дасть можливість зменшити рівень захворюваності серед дітей. Коли вони розпочнуться та скільки триватимуть – визначають у кожній громаді окремо.
Так, за словами Наталії Даньків, на Волині сім закладів освіти йдуть на канікули з 18 грудня по 7 січня, 285 закладів – з 25 грудня по 7 січня, 55 закладів – з 25 грудня по 14 січня, чотири заклади – з 25 грудня по 21 січня, та 184 заклад – з 1 по 14 січня. Загалом в області функціонує 535 закладів освіти, з них в очному режимі працює 352 заклади (66%), дистанційне навчання організоване у 37 закладах (7%), за змішаною формою працює 146 закладів освіти (27%).
Деякі школи можуть приймати рішення перевести на «дистанційку» не загалом школу, а конкретно окремий клас, аби запобігти поширенню інфекції, як це рекомендують фахівці Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Читайте також: На грип, ГРВІ та коронавірус захворіли майже дев'ять тисяч жителів Рівненщини
Чому потрібно робити щеплення – пояснили у Центрі громадського здоров'я
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром