На Волині виявили кір у чотирирічної дитини

16 Січня 2024, 10:04
Кір 2121
Кір

На Волині зареєстровано новий випадок кору. Діагноз лабораторно підтвердили у дитини 2019 року народження, яку вакцинували з порушенням календаря профілактичних щеплень. 

Зараз хвора перебуває на стаціонарному лікуванні та отримує всю необхідну медичну допомогу, повідомляють у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Фахівці установи проводять епідрозслідування. Встановили коло контактних осіб,  організували медичний нагляд за ними, вивчається вакцинальний статус. Лікарі-епідеміологи роз’яснили, чому важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень.

Читайте такожВ Україні за 11 місяців зареєстрували 55 випадків кору: у МОЗ закликали до вакцинації

До відома. Кір — одне з найбільш заразних захворювань та може викликати серйозні ускладнення: пневмонію, отит (вушна інфекція), енцефаліт (запалення мозку) та інші, а також інвалідність і смерть. Вірус кору впливає й на імунну систему – пригнічує на кілька місяців-років імунітет людини, яка перехворіла, викликаючи «імунну амнезію». Це робить людину більш вразливою до інших інфекцій, зазначають фахівці.

Читайте такожЩо робити після контакту з хворим на кір нещепленій людині

З 10 невакцинованих людей, які проконтактували з хворим, дев'ятеро захворіють. У групі ризику – діти, особливо молодші п'яти років; вагітні; медичний персонал; вчителі; люди з хронічними захворюваннями.

Попередній спалах кору лютував в Україні у 2017–2019 роках. За цей період у Волинській області захворіло понад 4,4 тисячі дітей та дорослих.

За прогнозами у 2023-2024 році може розпочатися нова хвиля цієї інфекції, бо спалахи кору мають циклічний характер і повторюються кожних чотири-п’ять років.

На жаль, в Україні вже фіксуються спалахи кору. Тому завдання і держави, і всіх дорослих людей в країні — захистити себе і дітей від небезпечної інфекції.

Як захиститися

Лише вакцинацією, кажуть фахівці. Від цієї хвороби немає ні ліків, ні жодних інших засобів профілактики. Від кору захищають дві дози вакцини КПК. За Національним календарем профілактичних щеплень дітей вакцинують за такою схемою:

  •  I доза вакцини — у 12 місяців
  •  Ревакцинація (II доза) – у 6 років

Якщо дитина пропустила планове щеплення — необхідно якнайшвидше вакцинуватися.

У разі якщо 6-річна дитина чи дорослий не мають жодного щеплення проти кору, необхідно зробити дві дози вакцини з інтервалом в один місяць.

«Якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень, необхідно обов’язково вакцинувати дитину. Навіть якщо вона отримає додаткове щеплення — це лише посилить захист від кору», – закликають волинян у Волинському обласному центрі КПХ.

Читайте такожЯкими бувають ускладнення від кору: роз'яснення МОЗ

 Школа, садок, таксі: де можна заразитися кором

У МОЗ пояснили, чому деякі люди хворіють на кір, навіть якщо були повністю вакциновані

 Читайте наші найсвіжіші новини сайту Район.Медицина у телеграм-каналі.

Коментар
27/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024
25.04.2024