У Міністерстві охорони здоров'я і ЮНІСЕФ закликають батьків вакцинувати дітей

26 Квітня 2024, 11:47
У Міністерстві охорони здоров'я і ЮНІСЕФ закликають батьків вакцинувати дітей 1637
У Міністерстві охорони здоров'я і ЮНІСЕФ закликають батьків вакцинувати дітей

Протягом Всесвітнього тижня імунізації, який триває з 24 по 30 квітня, Міністерство охорони здоровʼя України спільно з ЮНІСЕФ та партнерами нагадує про важливість вакцинації та додатково наближають послуги з імунізації.

Зокрема, у всіх областях працюють мобільні вакцинальні бригади медиків – як у точках «Спільно» від ЮНІСЕФ, розташованих у Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі та Львові, так і на вокзалах, площах та скверах щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень та ревакцинацію мобільні команди медиків проводять у Містечках здоров’я

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, у 2023 році лише 83,4% дітей у віці до року отримали три дози щеплення проти дифтерії-правця-кашлюку. Щеплення проти поліомієліту у 2023 отримали 84,9% дітей у віці до року.

«В умовах війни, масового переміщення і скупчення людей ризик розповсюдження інфекцій зростає. Найефективніший спосіб захисту дітей та дорослих від інфекційних хвороб — вакцинація. Для того, щоб сформувати колективний імунітет, 95% дітей мають бути щеплені всіма вакцинами, що належить у їхньому віці. При цьому, не менше 80% дорослих мають вчасно робити бустерні щеплення проти правця й дифтерії — це дозволить захиститись від правця і сформувати колективний імунітет від дифтерії. У Всесвітній тиждень імунізації хотів би нагадати всім про важливість вчасної вакцинації для дітей та дорослих. Якщо раптом якесь щеплення пропущене – зробіть його якнайшвидше», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«ЮНІСЕФ нагадує, що вакцинація — це прояв піклування. Ми заохочуємо всіх батьків відвідати медичні заклади, щоб вакцинувати своїх дітей, та завітати до точок “Спільно” від ЮНІСЕФ, щоб дізнатися більше про імунізацію. Що більше людей захищають себе та своїх дітей, то менший ризик для здоров’я усіх в Україні», — наголосив Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.

Протягом 25–28 квітня у точках «Спільно» батьки можуть щепити дітей проти хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, а також вакцинуватися самі. Дітей вакцинуватимуть за Національним календарем профілактичних щеплень. Дорослі зможуть зробити щеплення проти правця, дифтерії та COVID-19.

Перелік дитячих точок «Спільно», де мобільні бригади Міністерства охорони здоров’я робитимуть щеплення, доступний за посиланням.

Також у просторах «Спільно» на дітей чекають захопливі вікторини, на яких малеча дізнається про віруси та бактерії та як від них захиститися. Учасники вікторин отримають призи. Попередня реєстрація на вікторини в Києві, Одесі, Харкові та Дніпрі 25–28  квітня доступна за посиланням

Впродовж 2023 року та на початку 2024-го ЮНІСЕФ на запит Міністерства охорони здоров’я України закупив майже три мільйони доз вакцин (проти поліомієліту, дифтерії-кашлюка-правця, кору-паротиту-краснухи, гемофільної інфекції типу b (Hib), COVID-19, гепатиту А) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також урядів Японії, Нідерландів і Франції та міжнародної ініціативи COVAX. 

Окрім того, ЮНІСЕФ співпрацює зі Світовим банком, глобальним Альянсом з вакцин та імунізації (Gavi) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) задля покращення інфраструктури холодового ланцюга в Україні. Вже закуплено й доставлено в Україну майже 6600 холодильників та морозильних камер, які забезпечать ефективне зберігання вакцин у майже 80% пунктах вакцинації. ЮНІСЕФ власним коштом та за кошти USAID також закупив 36 автомобілів для транспортування вакцин із обласних центрів у пункти вакцинації.

Якщо у вас є запитання щодо щеплення дітей і дорослих, грудного вигодовування, оптимального харчування дітей, будь ласка, зверніться на гарячу лінію «Спільно до здоров’я» за номером 0 800 351 896. Оператори — лікарі та медсестри — приймають дзвінки з усієї України з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 20:00 та з 11:00 до 20:00 у суботу.

Довідка: Всесвітній тиждень імунізації відзначається щороку в останній тиждень квітня. Він покликаний нагадати про важливість спільних дій у протидії захворюванням, яким можна запобігти за допомогою вакцинації. 

Мета проведення Всесвітнього тижня імунізації полягає в тому, щоб якомога більше дітей, дорослих та громад були захищені від хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації.

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024