Вакцинуватися від грипу та COVID-19 можна упродовж всього епідсезону, – ВООЗ

12 Січня 2024, 12:06
Вакцинація 3879
Вакцинація

У Всесвітній організації охорони здоров'я закликали українців подбати про себе і своїх рідних та зробити щеплення проти грипу та COVID-19.

За даними Центру громадського здоров'я, в Україні від початку епідемічного сезону на ГРВІ перехворіло 1,9 млн людей, що на 29,8% більше аналогічного періоду сезону 2022-2023 років, зазначають у ВООЗ в Україні.

Зручно, що щепитися проти цих двох захворювань можна в один день, зазначають у ВООЗ.

Щеплення від грипу

Воно необхідне насамперед людям із груп ризику: вагітним жінкам, дітям від 6 місяців, літнім людям, людям із хронічними захворюваннями, медичним працівникам, працівникам соціальної сфери. Проте бажано усім подбати про імунний захист, адже охоплення щепленнями від вакцинокерованих хвороб має бути не нижчим 95%, що дає змогу запобігти їх поширенню і захистити від ускладнень.

Читайте також: Експерт спростував шість міфів про вакцинацію літніх людей проти COVID-19

Щеплення від COVID-19

Рекомендований курс складається з трьох щеплень: дві дози будь-якої доступної в країні вакцини (або одна доза вакцини Janssen) та перший бустер, який вводять після 5 місяців від первинної вакцинації. Людям із груп ризику тяжкого перебігу хвороби рекомендовано щепитися другим бустером через пів року після попереднього. Необхідність у другій бустерній дозі визначає лікар залежно від стану пацієнта та епідситуації в країні.

Пам’ятайте: вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки.

Читайте також: Як батькам відстоювати право дитини на вакцинацію

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024