Експерт спростував шість міфів про вакцинацію літніх людей проти COVID-19

21 Грудня 2023, 14:27
Експерт спростував шість міфів про вакцинацію літніх людей проти COVID-19 1708
Експерт спростував шість міфів про вакцинацію літніх людей проти COVID-19

Хоча особи віком понад 60 років потребують вакцинації проти COVID-19 в першу чергу, саме ця категорія пацієнтів часто не отримує цього щеплення через розповсюджені міфи, які поширюють недобросовісні ЗМІ і навіть окремі медичні працівники. 

Аби спростувати ці міфи, представники БФ «Пацієнти України» звернулися до експерта – голови Національної технічної групи експертів з імунізації (НТГЕІ), кандидата медичних наук, провідного експерта Національного порталу з імунізації Федора Лапія, пише Національний портал з імунізації. 

Міф 1: «Я сиджу вдома, бо мені важко ходити і тому я не захворію на Covid-19. Тому я не вакцинуюся».

Правда: найбільш ризикований вік щодо тяжкого перебігу Covid-19 – це  віком 60+. Контакт з людиною, яка хворіє на Covid-19, може відбутися безпосередньо у вашій квартирі. Зокрема, це можуть бути сусіди, знайомі, гості та листоноша, який приносить листи та пенсію. Тож не варто ризикувати. Усі пацієнти, які тяжко хворіли на Covid-19 і мали летальні наслідки, не планували хворіти і не думали, що зможуть заразитися.

Міф 2: «Я хочу вакцинуватися, але я не можу дістатися до медзакладу. Тому не можу зробити вакцинацію».

Правда: в Україні працюють мобільні бригади. Пацієнт зв’язується зі своїм закладом охорони здоров’я і може замовити послугу проходження вакцинації за місцем проживання. Такі бригади безкоштовно виїжджають до маломобільних верств населення.

Міф 3: «Вакцина неефективна проти нових штамів вірусу і немає сенсу її робити зараз».

Правда: незважаючи на появу нових штамів вірусів, вакцина на сьогодні є ефективною і продовжує захищати від тяжкого перебігу COVID-19 навіть з урахуванням того, що вірус мутує. Крім того, для людей з групи ризику, до якої входять люди віком 60+, важливо отримувати бустерні дози вакцини.

Міф 4: «Вакцина може спричинити тромби і впливає на здоров’я серця, яке у пацієнтів 60+ і так слабке».

Правда: в першу чергу інсульти та інфаркти пов’язані саме з перенесенням COVID-19. У людей віком 60+ при перебігу COVID-19 підвищується ризик серцево-судинних захворювань. Саме тому люди, які не захищені вакциною, мають ускладнення і летальні наслідки від інфарктів при COVID-19.

Міф 5: «Вакцина послаблює імунітет, який у людей похилого віку і так слабший».

Правда: люди старшого віку можуть мати менший захист через особливості організму, саме тому вони в першу чергу потребують вакцинації. Вакцина не послаблює імунітет. Навпаки — саме те, що люди віком 60+ мають ослаблений імунітет, і є причиною обов’язкової вакцинації.

Міф 6: «В мене є хронічні хвороби, і для мене небезпечно робити вакцинацію від COVID-19».

Правда: досвід показує, що мільйони людей в Європі та Америці з хронічними захворюваннями зробили вакцинацію і це було абсолютно безпечно. Більше того, вакцинація для людей з хронічними захворюваннями необхідна, адже вони перебувають у зоні ризику і можуть мати тяжку форму хвороби.

Нагадуємо, що вакцинація проти COVID-19 залишається безоплатною для пацієнтів і може бути проведена в будь-якому пункті щеплень проти COVID-19. В першу чергу ревакцинальні (бустерні) дози рекомендовані групам медичного ризику: особам понад 60 років, вагітним, пацієнтам з супутніми захворюваннями, медичним працівникам: для них важливо отримати бустерну дозу вакцини, якщо з моменту введення попередньої дози минуло 6 місяців і більше. 

Читайте такожЯк хворіють діти на Волині та чи підуть школи на карантин

Всі інші категорії громадян також можуть отримати чергову бустерну дозу за наявності вакцини. Для цього не обов’язково чекати, поки збереться достатня кількість людей, аби відкрити багатодозний флакон з вакциною: згідно з листом-роз’ясненням від 27.11.23, Міністерство охорони здоров’я України, аби підвищити рівень охоплення населення профілактичними щепленнями проти COVID-19, повідомляє про необхідність відкриття багатодозних флаконів з вакцинами проти COVID-19 для будь-якої кількості охочих вакцинуватися, зокрема вакцин, дозволених для використання в Україні, а саме: вакцини COMIRNATY™ від виробника BioNTech Manufacturing GmbH для вакцинації як дорослого, так і дитячого (5-11 років) населення.

Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я України, з жовтня зареєстрували 343 летальні випадки від наслідків захворювання на коронавірусну хворобу.

Читайте також: На території України циркулюють 17 субваріантів COVID-19, підтипів штаму «Омікрону»

Від початку великої війни значно поменшало охочих вакцинуватися від грипу, – МОЗ

Коментар
09/12/2024 Неділя
08.12.2024
07.12.2024
06.12.2024
05.12.2024