З початку року на Волині збільшилась кількість хворих на вірусний гепатит А

27 Лютого 2024, 10:37
Гепатит А 915
Гепатит А

На Волині з початку року реєструється прогнозований підвищений рівень захворюваності на вірусний гепатит А.

Здебільшого хворіють діти та молоді люди працездатного віку. Тому, при появі перших симптомів  чи підозри на захворювання необхідно обов’язково звернутися до медичного закладу. Не займайтеся самолікуванням,  лише лікар може встановити правильний діагноз та призначити відповідне лікування, наголошують у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

Вірусний гепатит А — захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг. Інкубаційний період (з моменту інфікування до появи перших клінічних проявів), зазвичай, триває 14–28 днів. 

Найчастіше хвороба може проявлятися жовтяницею, головним болем, слабкістю, діареєю та нудотою. Зараження відбувається фекально-оральним шляхом через воду та харчі, контактно-побутовим шляхом через брудні руки.

Як уберегтися від гепатиту А

  • Мийте руки водою з милом, щонайменше, протягом 20 секунд.

  • Завжди мийте руки перед приготуванням/споживанням їжі та після вбиральні.

  • Мийте овочі та фрукти чистою водою перед тим, як їх споживати.

  • Якщо не впевнені, що вода з-під крана або з криниці безпечна, – використовуйте для пиття, приготування їжі та миття овочів і фруктів лише бутильовану або кип’ячену воду.

  • Дотримуйтесь рекомендацій з офіційних джерел щодо безпеки води у вашому регіоні.

Нагадаємо, що на Волині лише за два перші тижні нового року вже зареєстрували 12 випадків хвороби, із них п'ять – у дітей. Виявили випадки захворюваності на території Ковельської, Турійської, Маневицької громад. Спалахів на даний час не зареєстрували.

Також фахівці Ковельського районного відділу Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб розслідують випадки захворюваності гепатиту А у селах Радошин та Велицьк. Там зареєстрували по одному випадку захворювання в учнів місцевих навчальних закладів.

Також зазначимо, у листопаді минулого року на Волині зареєстрували випадок вірусного гепатиту А – занедужала доросла людина з Луцької громади. 

Також за 10 місяців 2013 року в області зареєстрували 13 випадків вірусного гепатиту А, зокрема, два – серед дітей. За такий же період 2022 року було 32 випадки хвороби (15 – серед дітей).  У 2022 році та на початку 2023 року локалізували та ліквідували два спалахи гепатиту А у побуті в Камінь-Каширській громаді.  Постраждали 13 осіб, в тому числі четверо дітей. Спалахи хвороби виникли через недотримання особистої гігієни в осередках.

Читайте такожЧи готова Волинська обласна інфекційна лікарня до спалаху гепатиту А

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у фейсбуці та стежте за телеграм-каналом «Район.Медицина», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024