На Волині фіксують підвищення захворюваності на гепатит А

19 Січня 2024, 19:40
Гепатит А 1768
Гепатит А

З грудня 2023 року у Волинській області фіксують підвищення рівня захворюваності на вірусний гепатит А.

Про це під час брифінгу повідомила заступниця генерального директора з дослідження біологічних факторів Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Єнжиєвська, детально розповідаючи про кишкові інфекції, на які хворіють волиняни. Про це повідомили у Волинській ОВА. 

Серед них – ротавірусний ентерит та вірусний гепатит А.

Слід зазначити, що хвороби реєструють протягом усього року, проте саме в осінньо-зимовий період збільшується ризик виникнення спалахів інфекції в дитячих організованих колективах.

Так, за останні два роки в області щорічно реєструють понад 300 випадків ротавірусного ентериту, з них 94 % – серед дітей до 17 років.

Натомість з грудня 2023 року в області фіксують підвищення рівня захворюваності на вірусний гепатит А. Зокрема, лише за два тижні цього року вже зареєстрували 12 випадків хвороби, із них 5 – у дітей.

«На сьогодні маємо випадки захворюваності на території Ковельської, Турійської, Маневицької громад. Спалахів на даний час не зареєстрували», – зазначила Ірина Єнжиєвська.

Як наголосила посадовиця, інфікуванню кишковими хворобами можна легко запобігти, якщо дотримуватися правил гігієни рук. Найбільш ефективний спосіб захисту – це миття рук з милом і теплою водою щонайменше протягом 20 секунд.

Також для профілактики інфікування як ротавірусного ентериту, так і вірусного гепатиту А існує безпечна та ефективна вакцина. Вона не включена до Національного календаря щеплень, але є рекомендованою.

Нагадаємо, у листопаді минулого року на Волині зареєстрували випадок вірусного гепатиту А – занедужала доросла людина з Луцької громади. 

Також за 10 місяців 2013 року в області зареєстрували 13 випадків вірусного гепатиту А, зокрема, два – серед дітей. За такий же період 2022 року було 32 випадки хвороби (15 – серед дітей).  У 2022 році та на початку 2023 року локалізували та ліквідували два спалахи гепатиту А у побуті в Камінь-Каширській громаді.  Постраждали 13 осіб, в тому числі четверо дітей. Спалахи хвороби виникли через недотримання особистої гігієни в осередках.

Читайте такожЧи готова Волинська обласна інфекційна лікарня до спалаху гепатиту А

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у фейсбуці та стежте за телеграм-каналом «Район.Медицина», де оперативно оновлюється інформація.

 

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024