На Волині зафіксували випадок захворювання на гепатит А

У листопаді на Волині зареєстрували випадок вірусного гепатиту А – занедужала доросла людина з Луцької громади.
Про це під час брифінгу повідомила заступниця генерального директора з дослідження біологічних факторів ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Ірина Єнжиєвська.
В осередку захворювання провели епідрозслідування, встановили коло контактних, за якими триває медичне спостереження. Всі особи, що були в контакті з хворою, пройшли обстеження на гепатит А. Результати – негативні. Епідеміологічний нагляд за вогнищем триває до закінчення максимального інкубаційного періоду.
За 10 місяців 2013 року в області зареєстровано 13 випадків вірусного гепатиту А, зокрема, два – серед дітей. За такий же період 2022 року було 32 випадки хвороби (15 – серед дітей). В минулому та на початку цього року локалізували та ліквідували два спалахи гепатиту А у побуті в Камінь-Каширській ТГ. Постраждали 13 осіб, в тому числі четверо дітей. Спалахи хвороби виникли через недотримання особистої гігієни в осередках.
Заступниця генерального директора нагадала, що гепатит А — це гостре вірусне захворювання, що вражає печінку. Передається внаслідок вживання забруднених продуктів або води, а також в побуті через недотримання особистої гігієни. Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів, але в окремих випадках може становити до 35 днів. Найпоширеніші симптоми: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, потемніння сечі, жовтяниця.
Якщо помітили такі симптоми в себе чи близьких — негайно звертайтеся до свого сімейного лікаря! На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки – більшість людей, уражених гепатитом А, повністю одужують й у них формується довічний імунітет до хвороби. Інфікуванню гепатитом А можна легко запобігти, якщо дотримуватися правил гігієни рук.
Для профілактики інфікування гепатитом А існує безпечна та ефективна вакцина. Вона є рекомендованою, тобто не включеною до Національного календаря щеплень і її треба придбати власним коштом. Вакцинувати дітей можна з 12 місяців. Дітям та дорослим потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 6-12 місяців.
Слід зазначити, що тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром