Понад 118 тисяч мешканців віддалених громад отримали доступ до медпослуг від мобільних команд

02 Січня 2024, 15:33
Понад 118 тисяч мешканців віддалених громад отримали доступ до медпослуг від мобільних команд 1413
Понад 118 тисяч мешканців віддалених громад отримали доступ до медпослуг від мобільних команд

Центри контролю та профілактики хвороб у кожній області забезпечують послуги з профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, епідемічного нагляду та відповідають за імунопрофілактику мешканців у своїх регіонах.

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я, у 2023 році мобільні команди Центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) надали медичну допомогу та забезпечили вакцинацію 118 603 українців у 572 громадах. Під час профілактичних виїздів 46 тисяч українців отримали консультації сімейних лікарів та 26 тисяч — вузькоспеціалізованих лікарів: кардіологів, офтальмологів, психологів. 

114 706 мешканців громад пройшли первинне тестування на серцево-судинні та легеневі захворювання (вимірювання тиску, вміст глюкози в крові, кардіограма, флюорографічне обстеження) та швидкий скринінг на виявлення гепатиту В та С, ВІЛ-інфекції, COVID-19.

Мобільні виїзди спрямовані на розширення доступу до якісних та безоплатних медичних послуг людям, які мешкають у віддалених громадах. Йдеться про населені пункти з тимчасово ускладненим доступом до комплексної медичної допомоги, наприклад, на деокупованих територіях чи в місцях виникнення і ліквідації надзвичайних ситуацій, як під час роботи на постраждалих територіях унаслідок підриву Каховської ГЕС.

Читайте також: Їхали, бо не могли вчинити інакше: як волинські лікарі допомагали колегам на прифронтових територіях

Влітку, аби не допустити спалахів інфекційних захворювань, у тому числі й холери, на постраждалих територіях унаслідок підриву Каховської ГЕС працювало 97 мобільних груп ЦКПХ (групи оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози). 

Вони проводили моніторинг рівня забруднення води й повітря, ґрунту, працювали в громадах. З 8 червня по 1 вересня 2023 ЦКПХ видали 237 114 таблеток для знезараження питної води для об’єктів критичної інфраструктури та населення. Також під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації провели 80 292 бесіди з людьми щодо профілактики інфекційних захворювань та отруєнь, видали 211 523 примірники інструкцій-пам’яток.

Читайте також: До роботи у постраждалих від підриву Каховської ГЕС областях долучились 119 медиків-добровольців

Загалом за 2023 рік у регіонах зареєстровано 83 спалахи захворювань, які завдяки лабораторному контролю та моніторингу спеціалістів Центрів контролю та профілактики хвороб і Центру громадського здоров’я вдалося розслідувати та локалізувати. Йдеться, зокрема, про 5 спалахів кору в Тернопільській, Львівській та Рівненській областях та спалах вірусного гепатиту А восени на Вінниччині.

Центри контролю та профілактики хвороб об’єднують наявні потужності регіонів — лабораторну інфраструктуру, відділи моніторингу та оцінки, відділи реагування на надзвичайні ситуації тощо. Ці центри на рівні областей відповідальні за контроль над хворобами в регіоні — від рутинного моніторингу показників, до прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів та реагування на них.

Коментар
28/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024