В Україні запрацював сайт, який розвінчує фейки про коронавірус

03 Квітня 2020, 12:49
1562

В Україні запрацював сайт «По той бік пандемії», тепер усі фейки, маніпуляції та правдиві повідомлення, які перевірили працівники цього ресурсу, можна прочитати на одній платформі зі зручним пошуком та навігацією.

Про це йдеться на сторінці «По той бік новин» у фейсбуці.

«По той бік пандемії» – це волонтерська ініціатива українських журналістів та фактчекерів, які оперативно перевіряють сумнівну інформацію про Covid 19. На сайті зібрано понад 100 перевірених матеріалів про коронавірус, які розподілені на фейки, маніпуляції та правду про пандемію.

Читайте також: Скільки дітей народилося у Луцьку з початку 2020 року

Платформу створили журналісти, аналітики та фактчекери редакцій По той бік новин, БезБрехні (BezBrehni), Наші гроші. Львів, Кавун.City, Букви ІРРП - Інститут розвитку регіональної преси . Нам також допомагають незалежні фахівці-аналітики із України та Німеччини.

«З початку карантину ми отримуємо від підписників десятки повідомлень на день з проханням перевірити, чи це не фейк. Велика частина фейків пов’язана з регіонами, частина – із ліками, частина – із теоріями змови та нагнітанням паніки. Я зрозуміла, що нашою командою ми не зможемо спростувати та перевірити все, тому попросила колег про допомогу. Коли перевірених побрехеньок стало більше, ніж пів сотні, ми вирішили запустити спільну платформу, де будуть зібрані усі перевірені публікації та спростовані фейки», – пояснює авторка ініціативи та редакторка фактчекінгового проєкту «По той бік новин» Альона Романюк. 

Інформація на сайті відзначається простотою подачі, розмовною мовою та легкістю сприйняття. В усіх матеріалах кожна теза підкріплена лінком на першоджерело або поясненням визнаних (а не псевдо) експертів. Також автори ініціативи пропонують достовірні джерела про коронавірус – сайти ВООЗ, МОЗ, урядовий сайт Covid 19 та інші.

«Щиро вдячні колегам із видання Букви, які розробили сайт-платформу із фейками про коронавірус. Користувачі також можуть надіслати інформацію на перевірку, скориставшись формою на сайті. Отож, бачите фейк – дивіться, чи є він у нас на сайті. Нема – надсилайте через форму або пишіть нам! А якщо хочете спростовувати фейки та перевіряти інформацію –- пишіть одразу Альоні Романюк. Поділіться цим повідомленням, щоб більше людей знали, де шукати перевірену інформацію та спростовані фейки про коронавірус», – додають творці сайту.

Читайте також: Що роблять у Луцьку для боротьби з коронавірусом


 

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та слідкуйте за телеграм каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
06/07/2022 Середа
06.07.2022
05.07.2022