Як уберегти дитину від інфікування в організованому колективі: поради рівненських фахівців

27 Січня 2024, 12:29
Як вберегти дитину від інфікування в організованому колективі: поради рівненських фахівців 1026
Як вберегти дитину від інфікування в організованому колективі: поради рівненських фахівців

Для батьків, а також керівників закладів освіти, де навчаються діти та підлітки, пріоритетом є створення та підтримка безпечного освітнього середовища.

Як уберегти дитину від інфікування у колективі – розповідають у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

Профілактика ГРВІ, а також недопущення захворювання на вакцинокеровані інфекції в дитячому садку чи школі є ключовими завданнями як для персоналу закладів освіти, так і для батьків, котрі дбають про здоров’я своїх дітей.

У навчальних колективах існує високий ризик поширення збудників інфекційних хвороб. Оскільки імунізація захищає не лише вакциновану дитину, а й осіб, які мають медичні протипоказання до вакцинації, вона створює умови для безпечного освітнього процесу. 

Тому рівненські фахівці рекомендують переглянути вакцинальний статус дітей та надолужити пропущені щеплення, якщо ваша дитина з певних причин не вакцинувалася відповідно до Національного календаря щеплень.

Читайте також: Що робити батькам, якщо дитина пропустила календарні щеплення

Яких рекомендацій слід дотримуватися батькам

  • навчати дітей дотримуватися правил особистої гігієни;
  • вакцинувати дітей відповідно до Національного календаря щеплень;
  • уникати переохолодження;
  • утримувати в чистоті приміщення, де перебувають діти, проводити провітрювання кімнат;
  • у разі появи симптомів захворювання звертатися до сімейного лікаря;
  • не відпускати до навчального закладу дитину з клінічними проявами інфекційних захворювань (підвищена температура, кашель, ознаки харчової токсикоінфекції тощо).

Читайте такожП'ять речей, які не потрібно робити дитині перед вакцинацією

Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями, — це називається колективним імунітетом. 

У разі зниження популяційного імунітету рівень захворюваності на інфекції, проти яких здійснюють вакцинацію, зростає. Тому, якщо ви не маєте точних даних щодо вакцинального статусу дитини, рівненські фахівці радять звернутися до сімейного лікаря для отримання детальної інформації про проведені та заплановані щеплення.

Читайте такожКашлюк: чим небезпечний, коли і як від нього вакцинуватися

В Україні до лікарень з ГРВІ, грипом та COVID-19 госпіталізували 4,7 тисячі українців, з них 2,36 тисячі – діти

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у фейсбуці та стежте за телеграм-каналом «Район.Медицина», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
28/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024