Кому і коли потрібно робити бустерні щеплення від COVІD-19

08 Січня 2024, 12:52
Кому і коли потрібно робити бустерні щеплення від COVІD-19 3765
Кому і коли потрібно робити бустерні щеплення від COVІD-19

Уберегтися від важкого перебігу коронавірусної хвороби та її наслідків можна завдяки вакцинації, яка є безоплатною для всіх мешканців України.

Як зазначають у МОЗ, Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про припинення надзвичайної ситуації у зв’язку з COVІD-19, проте сама хвороба нікуди не зникла, а пандемія триває. Українці продовжують хворіти та помирати від ковіду, а кількість інфікованих в осінньо-зимовий період традиційно зростає. 

Скільки саме щеплень треба мати, щоб почуватися захищеним? Кому і коли потрібно робити бустерні дози вакцини проти COVІD-19 – нагадують у Міністерстві.

Первинна вакцинація

Для дорослих складається з однієї дози вакцини Janssen або двох доз будь-якої іншої вакцини. Його потрібно отримати усім дорослим, незалежно від віку та стану здоров’я.

Усім дітям 12-17 років треба отримати два щеплення «дорослою» вакциною Comirnaty від Pfizer-Biontech.

Для дітей 5-11 років існує спеціальна вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech. За можливості всім дітям потрібно отримати дві дози цієї вакцини.

Додаткове щеплення

Додаткове щеплення – потрібне дорослим та дітям від 5 років, у яких через дуже важкі супутні хвороби міг не сформуватися імунітет після вакцинації. Його вводять через 1 місяць від 2-ї дози для вакцин з 2-дозною схемою вакцинації та 1-ї дози для вакцин з 1-дозною схемою вакцинації. Додаткове щеплення зараховується до первинної вакцинації.

Перше бустерне щеплення

Роблять дітям та дорослим. Дорослим через 5 місяців після первинної вакцинації. Дітям від 5 років через 6 місяців після первинної вакцинації.

Увесь первинний курс щеплень включає первинну вакцинацію та перше бустерне щеплення. Для переважної більшості дорослих молодших за 60 років, невагітних жінок та дітей без важких хвороб такого курсу достатньо для захисту від тяжкого перебігу COVID-19, у тому числі від хвороби, викликаної варіантом Омікрон або його субваріантами.

Наступні бустерні щеплення

Кожне наступне бустерне щеплення роблять у період через 6-12 місяців після попереднього (першого чи другого бустерного). Таке щеплення рекомендовані в першу чергу групам ризику:

  • людям віком 60+
  • дорослим із серйозними хронічними хворобами
  • дітям від 5 років із серйозними хронічними хворобами
  • вагітним
  • медичним працівникам

Здорові дорослі до 60 років та діти від п'яти років за бажання також можуть отримати такі бустерні щеплення, але лише за умови достатньої кількості вакцин для груп ризику.

Для додаткових та бустерних доз для дорослих може бути використана будь-яка з доступних вакцин проти COVID-19, для дітей 5-11 років – тільки спеціальна вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech, для дітей 12-17 років – «доросла» вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech.

Зробити щеплення від COVID-9 можна безкоштовно у будь-якому пункті щеплення, які розташовані в центрах первинної медичної допомоги.

Читайте також: Пункти щеплень проти COVID-19 в медзакладах: як дізнатись про наявність вакцин та графік роботи

З жовтня в Україні на грип, COVID-19 та ГРВІ перехворіли 1,9 мільйона людей, з них 56% — діти

Чи потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024