Як уберегти дитину від дистресу після канікул

08 Січня 2024, 11:18
Як уберегти дитину від дистресу після канікул 3755
Як уберегти дитину від дистресу після канікул

Кожному з нас потрібен певний час (зазвичай 2-3 дні) на те, щоб перебудуватися до якихось певних обставин чи змін.

Про те, як уберегти дитину від дистресу – розповідають на фейсбук-сторінці, інформаційному порталі для батьків «Дитячий психолог». 

Дистрес — це стан, за якого рівень нашого стресу стає настільки сильним і хронічним, що ми вже не можемо впоратися зі своєю звичайною життєдіяльністю, і це починає в прямому розумінні шкодити нам.

Зокрема, фахівці радять з розумінням і терпінням поставитися до небажання дитини відразу робити уроки або відмовитися від ігор на смартфоні.

1. Повернення до режиму

Останні дні канікул і перші дні навчального навантаження – важкий час для нервової системи. Будіть дітей раніше на пів години і раніше день за днем. І вже через три-чотири дні учень може вийти на «шкільний режим сну». Це якщо у вас є ще час. Якщо немає, то ви просто вкладайте учня раніше, будіть м'яко і довго, щоб він зміг прокинутися поступово і трохи повалятися в ліжку.

  •  Організація робочого місця – перетворіть це заняття в змагання, хто більше розбере непотрібного паперу і т.і.
  •  Складіть план на тиждень. Разом зі школярем на окремому аркуші паперу розпишіть його графік. Візуалізація краще допомагає підготуватися до трудових буднів.

2. Гуляйте більше. 

Добре, якщо ви будете гуляти перед сном. Навіть півгодини – добра справа. Коли школа вже почалася, діти повинні гуляти ще більше. Кисень вкрай важливий для нормального функціонування мозку.

3. Повернення до здорового харчування школяра. 

Після святкових щільних страв організму потрібне перезавантаження.

- дотримання питного режиму

- ненав'язлива детоксикація (кисломолочні продукти, овочі, фрукти, соки)

- ароматерапія допоможе впоратися з емоційним навантаженням

- комплекс вітамінів з Омега-3

4. Мотивація до навчання

Завдання – дати дитині позитивне підкріплення в найближчій перспективі.

- Зробити календар подій. Відзначити на шаблоні місяць важливі події, які будуть в найближчому часі: дні народження друзів, близьких, походи в кіно та інші розваги. Важливо дати відчуття, що свята не закінчилися.

- Знайдіть разом цікаві лекції і практичні заняття, які розбавлять нудні уроки і дадуть зрозуміти, що набуття знань і навичок може бути захоплюючою справою.

- Акцентуйте свою увагу на перемогах і досягненнях, а не помилках і поразках.

5. Знаходьте час для «простого спілкування»

Не зводьте своє спілкування з дитиною лише до обговорення уроків і оцінок. Не повинна дитина запам'ятати вічно роздратовану маму, втомленого, розчарованого дітьми, тата.

Піклуйтеся про себе! Будьте щасливими батьками щасливих дітей!

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024