У МОЗ погодили плани розвитку госпітальних округів

21 Грудня 2023, 13:38
У МОЗ погодили плани розвитку госпітальних округів 1622
У МОЗ погодили плани розвитку госпітальних округів

У липні 2023 року розпочався наступний етап медичної реформи – формування спроможної мережі медзакладів. Кожна область стала окремим госпітальним округом, який своєю чергою поділяється на кластери. У межах одного госпітального округу лікарні розділені на надкластерні, кластерні та загальні. 

Реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі складніших проблем зі здоров’ям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги, повідомляє МОЗ.

Наразі Міністерство охорони здоров’я продовжує роботу щодо налагодження спроможної мережі медзакладів. 20 грудня погодили плани розвитку госпітальних округів. У планах розвитку затвердили перелік надавачів медичних послуг з описом маршрутів пацієнтів у межах госпітального округу. 

Читайте також: Медична реформа на Закарпатті: які лікарні визначили кластерними та надкластерними

Також плани містять поетапні плани створення, реорганізації та перепрофілювання комунальних медзакладів, план розвитку та оцінки наявних кадрових ресурсів, план організації захисних споруд цивільного захисту та інші.

Розподіл ресурсів в медзаклади відбувається відповідно до їхньої ролі у спроможній мережі госпітального округу, зокрема, на відновлення та модернізацію, інфраструктурні зміни, проведення закупівель дороговартісного обладнання тощо.

Такий підхід дозволяє найбільш ефективно розподіляти обмежений фінансовий ресурс заради досягнення максимального результату – забезпечення якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для українських пацієнтів. 

Усього у 19 областях до спроможної мережі увійшли 562 лікарні. З них  123 – надкластерні, 157 – кластерних та 282 – загальні.

До реформи на цей час залучені області, де не ведуться активні бойові дії. Наразі спроможну мережу не впроваджують у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській областях та на території АР Крим. Однак протягом шести місяців після припинення воєнного стану ці регіони мають подати пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я.

Ознайомитися із переліками закладів спроможної мережі кожного госпітального округу можна на сайті МОЗ у розділі «Про міністерство»  → Трансформація системи → Спроможна мережа».

Нагадаємо, що Володимирське ТМО та Нововолинська лікарня змагалися за статус кластерної.

Окрім того, згідно з проєктом спроможної мережі лікарень, у Волинській в області визначено чотири госпітальні кластери у межах адміністративних районівВолодимирський, Камінь-Каширський, Ковельський та Луцький.

Коментар
28/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024