Як під час війни працює відділення паліативної допомоги Волинської обласної лікарні

07 Жовтня 2022, 14:41
У відділенні паліативної допомоги Волинської обласної лікарні зайняті майже всі місця 1152
У відділенні паліативної допомоги Волинської обласної лікарні зайняті майже всі місця

У відділенні паліативної допомоги Волинської обласної клінічної лікарні – тридцять ліжкомісць. Зараз вони майже заповнені.

Про це розказав Суспільному медичний директор з лікувальної роботи Микола Юрко.

У зв’язку з повномасштабною війною розгорнули ще п’ять ліжок у відділенні.

Зі слів лікаря, в першу чергу у паліативному відділенні перебувають онкопацієнти, пацієнти з болем, гострим, хронічним, пацієнти із судинними захворюваннями, хворобою Альцгеймера.

«Людей, які потребують паліативної допомоги, їх стає, на жаль, усе більше. У зв’язку із військовими подіями у нашій країні це стає дуже актуально», – каже Микола Юрко.

Хворі у відділення потрапляють лише за плановою госпіталізацією із направленням лікаря. Проте паліативна допомога охоплює також і мобільну допомогу, амбулаторну, коли виїздять фахівці та виїздить лікар на виклик пацієнта, – говорить Микола Юрко.

З його слів, цьогоріч понад сотня людей були поставлені на облік мобільної бригади, половина пройшла стаціонарну паліативну допомогу.

У паліативному відділенні обласної клінічної лікарні працює десять палатних медичних сестер і десять молодших сестер-санітарок.

«У нас пацієнти усі майже лежачі, важкі, потрібен догляд професійний, потрібна чуйність», – говорить старша медична сестра відділення Наталія Шляхта.

Паліативний – це вид медичної допомоги, що направлений на покращення якості життя пацієнтів, у яких хронічні захворювання і гострі стани.

Нині на лікуванні перебуває 64-річний лучанин Ігор Ковєшніков. У чоловіка паралізована ліва сторона. Каже: без сторонньої допомоги йому важко.

Микола Юрко каже: на весь період лікування, що становить орієнтовно три тижні, Національна служба здоров’я виділяє 19 тисяч гривень на одного пацієнта відділення паліативної допомоги. Від початку повномасштабної війни, – говорить лікар, – допомагали й вимушено переселеним українцям.

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022