Волинянам нагадали, як COVID-19 впливає на серцево-судинну систему

29 Вересня 2022, 10:54
Як COVID-19 впливає на серцево-судинну систему 563
Як COVID-19 впливає на серцево-судинну систему

Коронавірусна хвороба COVID-19 впливає на різні органи і системи організму людини. У першу чергу йдеться про вплив на дихальні шляхи, проте, серцево-судинна система також перебуває під прицілом COVID-19. 

З нагоди  Всесвітнього дня серця у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб розповіли, як захистити його від хвороб.

Відомо, що пацієнти, які до інфікування COVID-19 мали проблеми із серцево-судинною системою, є більш вразливими щодо тяжкого перебігу коронавірусної хвороби чи смерті. Також часто проблеми із серцево-судинною системою розвиваються  у пацієнтів через COVID-19, котрі до цього їх не мали. 

Дослідження свідчать, що проблеми із серцево-судинною системою виникають у близько 20% госпіталізованих хворих на COVID-19. 

Зокрема, захворювання спричиняє ушкодження міокарда і порушення функції серця. Йдеться про вплив на серцевий м’яз, що спричиняє запалення міокарда, а у важких випадках – утворення рубців. 

Окрім того, запалення міокарда може спричиняти так званий “цитокіновий шторм”. Це – потенційно летальна реакція імунної системи. 

Окрім того, якщо у хворого є запалення легень, то правий шлуночок серця (одна із чотирьох камер серця) повинен працювати більш інтенсивно, щоб доставити кров до легень. Як наслідок, COVID-19 може спричинити правосторонню серцеву недостатність. 

Також коронавірусна хвороба може викликати запалення в оболонці кровоносних судин, які транспортують кров по всьому тілу. Це може призвести до утворення тромбів та підвищенню ризику ішемії  чи інсульту, зменшенню рівню кисню в крові.

Більше того, коли сатурація падає дуже низько, то серцевий м’яз не отримує достатньо кисню від легень і відбувається подальше пошкодження серця. 

Єдиною можливістю уникнути тяжкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті є вакцинація. Актуальна інформація щодо вакцинації від COVID-19 в Україні – за посиланням.

Щеплення проти COVID-19 безоплатні й доступні в будь-якому пункті чи центрі масової вакцинації за попереднім записом. Не зволікайте, зробіть щеплення! Захистіть себе і своє серце!

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022