стрічка

Які обстеження можна отримати в сімейного лікаря безоплатно

22 Червня 2022, 11:46
Які обстеження можна отримати в сімейного лікаря безоплатно 247
Які обстеження можна отримати в сімейного лікаря безоплатно

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого треба приходити не лише тоді, коли щось болить, а й для профілактики. 

Сімейні лікарі, терапевти і педіатри дають рекомендації, які допомагають зберегти здоров’я, та проводять необхідні аналізи та обстеження, повідомляє Нацслужба здоров'я.

Які саме обстеження можна отримати в сімейного лікаря безоплатно:

  • інструментальна діагностика: електрокардіографія, пікфлуометрія, отоофтальмоскопія, вимірювання гостроти зору;
  • скринінг на наявність розладів психіки та поведінки;
  • виявлення індивідуального ризику інфекційних та неінфекційних захворювань: туберкульозу, ВІЛ, вірусних гепатитів, серцево-судинних, хронічних респіраторних, онкологічних, діабету тощо;
  • раннє виявлення ВІЛ, туберкульозу, гепатитів, інфекцій, які передаються статевим шляхом.

Детальніше про обсяг послуг у сімейного лікаря читайте на сайті НСЗУ: https://contracting.nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2022 (пункт 5 «Первинна медична допомога», файл «Специфікація»).

Щоб отримати перелічені послуги безоплатно, треба декларація з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Нагадуємо, що під час воєнних дій внутрішньо переміщеним особам не потрібно укладати декларацію на новому місці проживання, вони отримають медичну допомогу в будь-якому разі.

Раніше ми вже розповідали, які аналізи можна здати безоплатно за направленням від сімейного лікаря. Якщо пацієнт потребує інших обстежень, які неможливо провести на первинному рівні, то сімейний лікар випише на них направлення або направить до вузького спеціаліста, який визначить необхідність обстеження.

Коментар
27/06/2022 Неділя
26.06.2022
25.06.2022
24.06.2022