стрічка

Дефіцит вітаміну D: симптоми та профілактика

18 Травня 2022, 14:39
Дефіцит вітаміну D: симптоми та профілактика 254
Дефіцит вітаміну D: симптоми та профілактика

Відчуття розбитості та поганий настрій із самого ранку, сил вистачає на мінімум завдань. Труднощі із зачаттям та виношуванням дитини, лібідо на 0, зайва вага, часті переломи. Так почувається людина з дефіцитом вітаміну D.

Не дарма цей вітамін називають вітаміном молодості та гарного настрою, а ще — гормоном народження дітей, повідомляє видання Країна Здоров'я.

Звідки вітамін D надходить у наш організм? Якщо ми говоримо про харчування, то це жирна риба, злаки та крупи, м'ясо, сири.

А ще наш організм здатний сам продукувати D3 завдяки дії сонця. Однак цими способами нагромадити необхідну кількість вітаміну складно.

Тому майже всі потребують прийому біодобавок. Однак важливо погодити дозування з лікарем.

Діти потребують вітаміну D не менше, ніж дорослі. Скелет та м'язи просто не зможуть розвиватися без адекватного рівня вітаміну в організмі. Інтелектуальні здібності також залежать від нього безпосередньо.

За якими сигналами можна запідозрити дефіцит вітаміну Д? Один із частих – надмірна повнота, оскільки D3 відповідає за спалювання жиру.

Остеопороз ще один симптом, оскільки без вітаміну D не засвоюється кальцій. Звідси виникає ще одна проблема — каміння в нирках.

При нестачі вітаміну D страждає серце та судини, виникають ендокринні захворювання. Страждають насамперед статеві гормони, звідси знижене лібідо і навіть безпліддя.

Зовнішній дефіцит проявляється сухістю шкіри, випадінням волосся, ламкістю нігтів.

Для перевірки здаємо аналіз 25(ОН). Показник норми – від 60 до 80 нг/мл. Лікувальну або профілактичну дозу на прийом призначає лікар.

Коментар
27/06/2022 Неділя
26.06.2022
25.06.2022
24.06.2022