стрічка

Лікарі повинні формувати медичні висновки про народження дитини, - МОЗ

16 Травня 2022, 10:13
Медичний висновок про народження дитини 633
Медичний висновок про народження дитини

МОЗ відновлює вимогу про обов'язкове створення медичного висновку про народження дитини (МВН) в електронній системі охорони здоров’я.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ України. 

Міністерство охорони здоров’я відновлює вимогу про обов'язкове створення  медичного висновку про народження дитини (МВН) в електронній системі охорони здоров’я. Днями було ухвалено відповідний наказ МОЗ, який набув чинності з 12 травня 2022 року.  

Згідно з текстом документа, лікарі, які мають технічну можливість для роботи в електронній системі охорони здоров’я, мають формувати МВН у встановленому міністерством охорони здоров’я порядку. Зокрема, медичний висновок про народження створюється лікарем на підставі медичних записів в ЕСОЗ щодо результатів первинного огляду новонародженого протягом доби з народження дитини.  

Водночас, якщо технічна можливість для формування медичних висновків про народження відсутня, а також у випадку народження дитини жінкою без документів, що посвідчують особу, або яка є громадянкою іноземної держави чи особою без громадянства, яка тимчасово перебуває на території України, лікарем видається медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о).

Раніше міністерством була передбачена норма, що дозволяє видавати паперові документи про народження дитини у виключних випадках – народження дитини поза закладом охорони здоров’я та за відсутності можливості для транспортування породіллі й новонародженого до відповідного надавача медичної допомоги або за умови її відмови від такого транспортування в обставинах підвищеної загрози життю та здоров’ю. 

У такому випадку і лише за цих підстав лікар або будь-який інший медичний працівник, який надавав допомогу в пологах або який був присутній на пологах чи проводив перший медичний огляд жінки та дитини, може виписати один із двох документів:

  • медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о), 
  • довідка довільної форми, що прирівняна до медичного свідоцтва про народження (за формою 103/о). Видається за відсутності бланку медичного свідоцтва про народження (за формою 103/о). 

 

Слід зауважити, що раніше МОЗ також передбачило можливість видачі медичного свідоцтва про народження (за формою 103/о) лікарями (за лікарською спеціальністю «Акушерство і гінекологія», «Неонатологія», «Педіатрія», «Терапія», «Загальна практика – сімейна медицина») надавача медичної допомоги у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я після проведеного огляду жінки, яка народила дитину, та дитини за умови наявності у первинно-обліковій медичній документації жінки, у тому числі в електронній системі охорони здоров’я, відомостей, що підтверджують факт вагітності такої жінки. 

Наостанок важливо зазначити, що видавати одночасно паперове медичне свідоцтво про народження та формувати МВН – заборонено. 

Коментар
27/06/2022 Неділя
26.06.2022
25.06.2022
24.06.2022