стрічка

Любомльські хірурги врятували життя чоловіку з ножовим пораненням серця

03 Грудня 2021, 13:45
Любомльські хірурги врятували життя чоловіку з ножовим пораненням серця 670
Любомльські хірурги врятували життя чоловіку з ножовим пораненням серця

Увечері, 1 грудня, на приймальне відділення Любомльського ТМО працівники екстреної медичної допомоги доставили чоловіка з колотою раною грудної клітки передньої стінки зліва. 

Якнайшвидше обстеживши чоловіка (зробили рентген-діагностику, кардіограму) черговий лікар прийняв рішення негайно оперувати чоловіка, повідомляють Район.Медицина у Любомльському ТМО. 

«Пацієнт був у свідомості, не було виражених порушень гемодинаміки – тиск був більш-менш в нормі. Але коли людину завезли в операційну та почали огляд рани, побачили, що там – багато згустків крові, у грудній клітці – також було багато крові, адже ножем було задіто ліве передсердя. В операційній хворому одразу провели інфузійну терапію, а в даному випадку – трансфузію препаратів крові (еритроцитарної маси, одногрупної плазми), адже крововтрата пацієнта складала близько одного літра власної крові», – розповідає лікар-хірург Леонід Луць.

Також пацієнту виконали екстрене оперативне втручання – торакотомію – операційний доступ, що дозволяє працювати на відкритому серці. Хірурги залиши рану на серці, зробили дренаж. Загалом оперативне втручання тривало дві години і життя людини вдалося врятувати.

Уже зранку пацієнт прийшов до тями, та добре себе почував.

Лікарі розповідають, що найперше в таких випадках роблять рентгенівський знімок для того, щоб пересвідчитися, чи нема в грудній порожнині повітря чи рідини.  

«Якщо рентген-знімок показує рівень рідини, або здавлену легеню  чи згладжену талію серця – це означає наявність в грудній клітці крові, або наявність крові в перикарді серцевої сумки. Це є прямим показом до торакотомії. Але в цьому випадку на знімку нічого подібного не було, кардіограма була більш-менш нормальною, показники крові – в нормі. Та коли почали хворого оперувати, зрозуміли, наскільки рана виявилася серйозною», – розповідає Леонід Луць.

Це вже не вперше любомльські лікарі рятують життя людей із ножовими пошкодженнями серця.

Оперували пацієнта: завідувач хірургічного відділення Олександр Дець, лікар-хірург Леонід Луць, асистент – лікар Володимир Лесик. Анестезіологічну допомогу забезпечували анестезіолог Мирослав Франчук, анестезист Артур Смутний.

Читайте також: У Любомльському ТМО запустили роботу комп’ютерного томографа: як записатися

Лікарка-дерматологиня Любомльського ТМО розповіла, що таке дерматоскопія та для чого вона потрібна

Любомльське ТМО отримало благодійну допомогу від скандинавської місії

Коментар
19/05/2022 Середа
18.05.2022
17.05.2022