На Волині 70% людей, які живуть з ВІЛ, знають про свій статус
У Луцьку для керівників закладів охорони здоров’я області відбувся тренінг з питань інтеграції послуг з ВІЛ (постконтактна профілактика постраждалим від гендерного насильства, послуг з тестування, доконтактна профілактика, попередження вертикальної передачі) на первинну ланку медичної допомоги.
Захід організували Бюро ВООЗ в Україні, Європейське регіональне бюро ВООЗ, Центр громадського здоров'я та Мультидисциплінарна команда Волинської області, повідомили в управлінні охорони здоров'я Волинської ОВА.
У Волинській області, за даними Центру громадського здоров'я МОЗ України та Мультидисциплінарної команди області, станом на 1 січня 2024 року 70 % людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), знають про свій статус, з них 65% отримують антиретровірусну терапію.
Обстежили на визначення рівня вірусного навантаження – 1516 осіб, з них мають невизначальний рівень вірусного навантаження 1435 осіб (54% від оціночної кількості людей, які живуть з ВІЛ на антиретровірусній терапії з вірусологічною супресією – 2666 осіб). 95% людей, які живуть з ВІЛ, які обстежені на рівень вірусного навантаження, мають вірусологічну супресію.
Учасники семінару отримали знання та компетентності для забезпечення організації надання медичних послуг, які запобігатимуть поширенню ВІЛ в області, зокрема:
- з постконтактної профілактики ВІЛ, ІПСШ та гепатитів особам, які постраждалих від ГЗН, а також постраждалим від травм на робочому місті;
- з доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції;
- з тестування на ВІЛ як за клінічним показанням та і з урахуванням особливостей ризикованої поведінки та способу життя щодо інфікування ВІЛ;
- з тестування вагітних жінок та їх статевих партнерів для попередження вертикальної передачі ВІЛ, сифілісу та гепатиту;
- моніторингу станів пов’язаних з гендерно зумовленим насильством, постконтактної та доконтактної профілактики.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром