стрічка

Сухість та втома ока: вплив гаджетів на здоров'я людей

11 Жовтня 2021, 15:17
Вплив гаджетів на зір 1147
Вплив гаджетів на зір

Гаджети, які ми використовуємо щодня, забирають не тільки купу вільного часу, а і здоров’я. Буває, що від екрану ми не відриваємося навіть вночі, гортаючи стрічку соцмереж, переглядаючи відео та спілкуючись у месенджерах. 

Але змінити цю звичку на дозоване користування сучасною технікою вкрай важливо для очей. Чому  – роз'яснюють у Центрі громадського здоров'я.

Тривале сидіння за комп’ютером або планшетом призводить до сильної втоми очей, порушує сльозотечу, унаслідок чого розвивається синдром «сухого ока». Шкідливий вплив має також штучне синє світло, яке випромінюють екрани електронних пристроїв.

Навіть поза, у якій людина взаємодіє з гаджетом, може додатково впливати на зір. Якщо ви, наприклад, користуєтесь гаджетом або читаєте напівлежачи, порушується кровообіг у шийному відділі хребта. І це не може не позначитись на роботі органів, пов’язаних із зором.
У Всесвітній день зору підготували для вас поради, які допоможуть звести до мінімуму вплив гаджетів на очі:
- налаштуйте на комфортний рівень параметри яскравості та контрастності екрану пристрою;
- проконсультуйтеся з лікарем щодо використання окулярів з лінзами, які блокують синє випромінювання електронних пристроїв;
- під час користування пристрій необхідно утримувати на відстані від очей, оптимально, якщо це буде від 45 до 60 см;
- намагайтеся не дивитися на дисплеї гаджетів за 2–3 год перед відходом до сну;
- спробуйте правило 20–20–20: кожні 20 хвилин дивіться в сторону приблизно на 20 метрів або кроків вдалечінь упродовж 20 секунд;
- візьміть за правило фізичну активність, частіше виходьте на вулицю, дихайте свіжим повітрям, робіть легкі вправи.
Пам’ятайте, що велика кількість захворювань очей може не мати ранніх симптомів, тому гарний спосіб слідкувати за здоров’ям очей — відвідування офтальмолога. 

Комплекс вправ гімнастики для очей 

Коментар
19/01/2022 Середа
19.01.2022
18.01.2022