стрічка

Закарпаття отримає 50 тисяч доз вакцини Moderna

20 Липня 2021, 16:22
Закарпаття отримає 50 тисяч доз вакцини Moderna 694
Закарпаття отримає 50 тисяч доз вакцини Moderna

Найближчими днями Закарпаття отримає 50 тисяч доз мРНК-вакцини від COVID-19 виробництва американської компанії Moderna, яку розподілять одразу на дві дози, по 25 тисяч відповідно.

Про це повідомляють на сайті Закарпатської ОДА.

Понад 2 мільйони доз вакцин Україні надав уряд США через глобальний фонд COVAX. Її використовуватимуть для щеплення організованих колективів та професійних груп з попередніх етапів вакцинації, — розповів перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

«Moderna — це мРНК-вакцина, схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування.Необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів для завершення вакцинального циклу.Ефективність вакцини становить 94.1% через 14 днів після 2-ї дози», — зазначив Білецький.

Ця вакцина широко використовується в США та інших країнах.

Працює вона таким чином, що маючи у своєму вмісті молекули мРНК, кодує шипоподібний білок коронавірусу. Ця мРНК потрапляє в клітини організму людини й надає їм своєрідну «інструкцію», як створити такий білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині та виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

Вакцини мРНК є безпечними і не можуть змінити ДНК людини.

Читайте також:  Україна отримала два мільйони доз вакцини Moderna

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
25/05/2022 Середа
25.05.2022
24.05.2022