стрічка

Медзаклади у березні отримали від НСЗУ майже два мільйони гривень за лікування пацієнтів із COVID-19 у стаціонарі

21 Квітня 2021, 15:17
561

За кошти, отримані від НСЗУ, заклад насамперед має забезпечити надання пацієнту безоплатно повного обсягу медичних послуг, згідно із договором.

Уже понад рік спеціалізовані комунальні заклади країни працюють за новою системою фінансування - отримують гроші за надані послуги згідно з договором з НСЗУ. Принцип нашої діяльності – оплата за зроблену роботу, тобто фактично надані послуги пацієнту.  Тож у 2021 році НСЗУ оплачує послуги медзакладам лише за наданими звітами, повідомляють у пресслужбі відомства. 

Тепер щодо стану оплат за березень. Надавачі екстреної медичної допомоги після відповідних законодавчих змін та переходу на новий тариф отримали доплату за лютий та повністю виплати за березень. Загалом 25 центрів екстреної допомоги на суму 125 млн грн. 1662 надавачі первинної медичної допомоги отримали 1 млрд 655 млн грн. за березень.

Заклади, які працюють з НСЗУ по договору про реімбурсацію ліків, за березень отримали понад 93 млн грн. Загалом виплати отримали 1075 надавачів послуг.

За лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарі у березні НСЗУ виплатила 1 млрд 993  млн грн. Оплату отримали 503 спеціалізовані лікарні.

1583 надавачі спеціалізованої допомоги за пакетами послуг, які передбачають оплату за глобальним бюджетом, отримали 4 млрд 366 млн грн. Від сьогодні ми також починаємо оплати за пріоритетними пакетами послуг, які заклади надали у березні. Адже оплата за цими напрямами здійснюється після закінчення звітного місяця і за фактично надані послуги.

Також у березні заклади отримали кошти за пакетом перехідного фінансування. Півтора мільярда гривень виплатили для 1569 надавачів. У квітні оплату вже отримали 1258 надавачів первинної допомоги на суму 1 млрд 313 млн грн.

Крім того, ми починаємо формувати нові  договори за Програмою медичних гарантій 2021 для спеціалізованих  медзакладів.

Щодо екстреної медичної допомоги, наступний транш оплати заклади отримають у травні. Після того, як НСЗУ отримає дані від МОЗ про кількість зареєстрованих випадків пацієнтів з коронавірусом, яким надавали допомогу.

Заклади, які уклали договір з НСЗУ, є самостійними в питанні  розпорядження коштами, які вони отримують за надані послуги. Надавачі витрачають гроші керуючись Господарським кодексом та відповідно до фінансового плану, який затверджується власником закладу. Фінансовий план є основним документом, відповідно до якого медзаклад отримує доходи і здійснює видатки, визначає обсяг та спрямування коштів для виконання своїх функцій. За кошти, отримані від НСЗУ, заклад насамперед має забезпечити надання пацієнту безоплатно повного обсягу медичних послуг, згідно із договором. А вже потім витрачати залишок на підняття зарплат, купівлю нового обладнання чи ремонт.

Читайте також: На Рівненщині поменшало нових випадків захворювання на COVID-19

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
19/05/2022 Четвер
19.05.2022
18.05.2022
17.05.2022