На Рівненщині за півтора місяця від переохолодження загинули дев'ятеро людей. ВІДЕО
На Рівненщині збільшилася кількість людей, постраждалих від переохолодження. Зокрема, за майже півтора місяця від переохолодження загинули дев'ять людей. Загалом у період з 30 листопада 2023 року зареєстрували 23 випадки гіпотермії, повідомив заступник керівника обласного центру екстреної меддопомоги Олег Ушкевич.
Правила безпеки та обігріву у морози «Суспільному» пояснив один із розробників програми виживання в екстремальних умовах Олександр Денисюк.
Як вберегтися від холоду
Рівнянин Олександр Денисюк — один із розробників програми виживання в екстремальних умовах, яку створили в обласному центрі національно-патріотичного виховання. Під час морозів чоловік порадив одягатися у декілька шарів:
Читайте також: Як українцям знайти пункт незламності у своєму регіоні
«Перший — це термобілизна, другий — теплий фліс і третій шар — водонепроникна куртка. Або, якщо морози такі, як зараз, то поверх флісу йде ще пуховка. На руки одягаємо рукавички. Шапку вдягнути, яка максимально закриває вуха. Є дуже гарна штука — баф, яким ми прикриваємо собі лице так, щоб лишились тільки очі. Якщо є можливість, покриваємо обличчя кремом жирним, аби воно не промерзало. Є хімічна грілка, окремо для ніг, рук, є які одягаються всередину на одяг. П'ять-шість годин грілка тебе гріє»
Скільки людей постраждали від переохолодження
Працівники екстреної меддопомоги в області зафіксували 23 випадки переохолодження людей. Дев'ять з них — летальні, зазначив Олег Ушкевич:
Читайте також: Йде похолодання: як вберегтися від переохолодження під час морозів
«Чотири випадки сталися у 2023 році, до нового року, а п'ять випадків — впродовж січня 2024 року. Це люди молодого віку. Нібито один постраждалий був особою без постійного місця проживання, якого знайшли на вулиці біля гаражів у Рівному».
Унаслідок гіпотермії 22 людини госпіталізували, одній надали меддопомогу на місці.
Читайте також: Як зберегти фізичну активність взимку: п'ять порад
«Внаслідок дії низьких температур розвивається такий стан як гіпотермія — це зниження температури тіла нижче 35 градусів. При поступовому зниженні температури тіла відбувається пригнічення діяльності центральної нервової системи. При температурі нижче 30 градусів наступає втрата свідомості, мозкова кома, набряк головного мозку», — додав Олег Ушкевич.
З його слів, торішньої зими від переохолодження померло 15 людей, а 78 госпіталізували у медзаклади області.