Мешканці Рівненщини можуть отримати психологічну допомогу у 55 медичних закладах

02 Жовтня 2023, 16:41
Мешканці Рівненщини можуть отримати психологічну допомогу у 55 медичних закладах 557
Мешканці Рівненщини можуть отримати психологічну допомогу у 55 медичних закладах

На Рівненщині працюють над тим, аби спростити доступ громадян до психологічної допомоги.

На сьогодні такі послуги безкоштовно надають на первинному, вторинному та третинному рівнях. Загалом у 55 медзакладах.

«Наприкінці минулого року МОЗ та НСЗУ запровадили новий пакет у межах програми медичних гарантій – «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Відтоді, на Рівненщині законтрактовано 55 медзакладів», – розповів перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

У Рівненській ОВА нагадують, за цим пакетом пацієнт може безоплатно отримати ранню діагностику та базову психологічну допомогу. 

Відтак, сімейний лікар, педіатр чи терапевт може: провести оцінку психічного стану пацієнта, надати медичну та психологічну допомогу пацієнтам із розладами психіки, здійснювати фармакологічні й психосоціальні втручання, надавати короткострокову психологічну допомогу.

Сергій Подолін також додав, що нині в області в закладах охорони здоров’я працює 63 лікарі-психіатри, 21 психолог, 7 психотерапевтів.  

Знайти найближчий до вас медзаклад, де надають послуги з охорони психічного здоровʼя, можна на інтерактивній карті надавачів меддопомоги за напрямом «Психологічна і психіатрична допомога» – https://cutt.ly/xwu337x2.

Якщо скористатися картою немає можливості, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19.

Читайте такожЖиття на межі: як працюють військові медики у стабілізаційному пункті на передовій. ВІДЕО

Коментар
10/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023