В Україну наближається спека до +37 градусів: що робити, щоб уникнути впливу сонця на здоров'я

03 Серпня 2023, 15:51
Спека 1816
Спека

За прогнозом Укргідрометцентру, з 4 серпня Україну накриє спека до +37 градусів. 

Висока температура повітря може негативно вплинути на здоров’я людини, тож у Центрі громадського здоров'я розповідають, як захистити себе й близьких, коли стовпчики термометрів стрімко повзуть вгору.

Фахівці ВООЗ звертають увагу на те, що кожного року високі температури негативно впливають на здоров’я немовлят, людей похилого віку, хронічно хворих  та тих, хто працює на вулиці. Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що спека може спровокувати виснаження та тепловий удар, а також може загострити наявні захворювання, зокрема, серцево-судинні, респіраторні та ниркові.

Та все ж, дотримуючись простих рекомендацій фахівців, можна запобігти негативному впливу спекотної погоди на здоров’я.

Зберігайте прохолоду. Це допоможе вам уникнути негативного впливу спеки на здоров’я.

Уникайте спеки. За можливості не виходьте на вулицю та уникайте виконання напруженої роботи у найбільш спекотний час доби (пік активності Сонця припадає на 11:00-16:00). Перебувайте в тіні, не залишайте дітей та тварин у припаркованому транспорті, який може швидко нагрітися. Проводьте 2–3 години протягом дня у прохолодному місці.

Підтримуйте прохолоду в домі. Намагайтеся вночі, коли стовпчики термометрів опускаються, охолодити своє помешкання. Вдень зменште теплове навантаження на житло, використовуючи штори, жалюзі та вимкнувши якомога більше електроприладів, які сприяють нагріванню повітря.

Дбайте, щоб тілу було комфортно у спеку. Віддавайте перевагу легкому та вільному одягу, обирайте натуральну постільну білизну. Приймайте прохолодний душ або ванну. Не забувайте про сонцезахисні засоби та головний убір.

Регулярно пийте воду. Важливо підтримувати оптимальний водний баланс, не чекаючи відчуття спраги. Та уникайте солодких, алкогольних або напоїв з кофеїном, адже вони сприяють втраті більшої кількості рідини.

Уникайте жирної та гарячої їжі. Такі продукти створюють додаткове теплове навантаження на ваш організм. Поступово збільшуйте споживання фруктів та овочів, адже в них міститься високий відсоток рідини.

Основні фактори, які впливають на здатність вашого тіла охолоджуватися під час спеки:

Підвищена вологість. Коли вологість висока, піт не випаровується так швидко. Це не дає вашому тілу виділяти тепло так швидко, коли це потрібно, повідомляє CDC.

Особисті фактори. Вік, ожиріння, лихоманка, зневоднення, хвороби серця, психічні захворювання, поганий кровообіг, сонячні опіки та вживання ліків, що відпускаються за рецептом, й алкоголю – все це може відігравати важливу роль у тому, чи зможе людина достатньо охолодитися в дуже спекотну погоду.

Фахівці CDC зазначають, що до групи найбільшого ризику під час високої температури повітря входять люди віком від 65 років, діти віком до двох років, а також люди з хронічними або психічними захворюваннями.

 

 
Коментар
28/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024