Більшість випадків раку шийки матки пов’язані з вірусом папіломи людини

04 Травня 2023, 15:32
Більшість випадків раку шийки матки пов’язані з вірусом папіломи людини 812
Більшість випадків раку шийки матки пов’язані з вірусом папіломи людини
Більшість випадків раку шийки матки пов’язані з вірусом папіломи людини, який передається статевим шляхом. 
 
Щеплення проти вірусу папіломи людини може зменшити ризик розвитку захворювання. Про це йдеться на сторінці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб у фейсбуці. 
 
Вірус папіломи людини є найпоширенішою інфекцією, що передається статевим шляхом. Є понад 80 типів папіломавірусу людини, приблизно 30 з них можуть уражати шийку матки та вважаються онкогенними. ВПЛ 16 та 18 типів найчастіше пов’язують з раком шийки матки. Близько 70% випадків РШМ асоціюють з інфікуванням цими типами ВПЛ. Імунна система організму може боротися з інфікуванням вірусу, проте у певної кількості жінок інфікованих ВПЛ, розвивається РШМ.
 
Однак існує вакцина, яка допомагає уникнути тяжких наслідків захворювання. Її треба придбати власним коштом в аптечній мережі. Проконсультуватися найкраще зі своїм сімейним лікарем.

Які фактори підвищують рівень інфікування ВПЛ?

Ослаблена імунна система. Імуносупресія послаблює здатність організму боротися з інфекцією та іншими захворюваннями.
 
Сексуальна активність у молодому віці або багато сексуальних партнерів. Це збільшує ризик інфікування ВПЛ. Для передавання вірусу секс з проникненням є не обов’язковим. Шляхом передавання інфекції також може бути тілесний генітальний контакт.
 
Щеплення захищає від розвитку раку шийки матки, раку порожнини рота й горла, статевих органів й ануса. Вакцинацію від ВПЛ проводять у багатьох країнах світу. В Україні щеплення від папіломавірусу входить до переліку рекомендованих, тому її треба купляти власним коштом.

Коли та кому робити щеплення?

Дітям рекомендовано проводити щеплення двома дозами у віці 9-14 до початку статевого життя. Щеплення роблять і хлопцям також, адже вони можуть бути носіями вірусу.
 
Людям, які живуть із ВІЛ, для захисту від папіломавірусної інфекції, незалежно від виробника вакцини та віку вакцинації, потрібно ввести 3 дози вакцини.
 
Вакцинація проти ВПЛ рекомендована не всім дорослим старше 26 років, оскільки у цьому віковому діапазоні вона може бути не такою ефективною. Однак, після консультації з лікарем дорослі у віці від 27 до 45 років також можуть зробити щеплення.
Коментар
27/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024