В Україні хочуть запровадити реформування військово-лікарських комісій: що зміниться

Серед найбільш частих звернень до Міністерства охорони здоров'я була робота військово-лікарських комісій.
Про це на своїй сторінці у фейсбуці розповів очільник МОЗ Віктор Ляшко.
«Щодня наші військові ризикують власним життям і здоров'ям, захищаючи нас. Наш обов'язок – забезпечити їм всі необхідні умови кожен на своєму «фронті» відповідальності», – зазначив міністр.
За його словами, усім відомі непоодинокі випадки, коли військовослужбовці після поранення для того, щоб отримати експертний висновок, змушені були проводити час у величезних чергах, займатися паперовою тяганиною і бігати різними інституціями.
Як відзначив Ляшко, цей складний і забюрократизований квест для військових має залишитися у минулому. Війна поставила цей виклик не лише перед військовими медичними закладами. Цивільні заклади охорони здоров’я теж не можуть залишатися осторонь.
«Ми всі зараз виступаємо єдиним фронтом. Саме тому ми разом з Мінцифри, Міноборони та Мінветеранів детально проаналізували процеси військово-лікарської експертизи. І почали шукати рішення, як спростити цей механізм як для поранених, так і для військових медиків», – каже Ляшко.
Кроки, які будуть впроваджені найближчим часом:
-
електронний документообіг у військових закладах, щоб прибрати паперову тяганину і черги;
-
автоматизація процесів, щоб зменшити навантаження на поранених військовослужбовців;
-
належне сервісне обслуговування пораненим;
-
можливість реабілітації поряд з місцем проживання;
-
підвищення кваліфікації лікарів у питаннях ВЛК.
Як зазначає міністр, це лише частина змін. у міністерствах продовжуватимуть й надалі вивчати проблеми і впроваджувати зміни, які приберуть бюрократію з життя військових.