У Луцьку психологиня безоплатно допомагає переселенцям та свідкам війни

21 Серпня 2022, 12:00
У Луцьку психологиня безоплатно допомагає переселенцям та свідкам війни 1158
У Луцьку психологиня безоплатно допомагає переселенцям та свідкам війни

Понад місяць у Центрі первинної медико-санітарної допомоги Луцька працює психологиня Надія Бруяка, яка в рамках проєкту USAID безплатно надає допомогу переселенцям, які втекли від війни та місцевим жителям.

За час роботи проєкту психологиня проконсультувала більше тридцяти людей.

 

«Цей проєкт стартував з 5-го липня і не має аналогів. Тобто формується мультидисциплінарна команда, де є психолог, соціальний працівник і медик. І в такій команді надається допомога», – каже Надія Бруяка.

Надія Бруяка приймає у Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Суспільне Луцьк
Надія Бруяка приймає у Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Суспільне Луцьк

Психологиня додає: з відвідувачами працює за допомогою різних методик. Допомагає травмованим від війни вже сім років. Зараз, зі слів жінки, почали частіше звертатись чоловіки і люди літнього віку.

«Найбільше запитів пов’язані з депресивними розладами, тривожними. Відчуттям великої відповідальності, що вони переконали старших родичів переїхати сюди і вони тепер мусять їх заспокоювати. Або навпаки, їм дуже важко, що вони лишили там рідних», – зазначає Надія Бруяка.

Одні з тих, кому допомагає подолати пережите психологиня – подружжя пенсіонерів з Лисичанська. Олексій та Любов розповідають: переїхали до Луцька з Луганської області через місяць після повномасштабного вторгнення російських військ.

Подружжя з Лисисчанська. Суспільне Луцьк
Подружжя з Лисисчанська. Суспільне Луцьк

«Ми коли виїжджали попали під обстріл, але проїхали, слава Богу, а потім втрати були: близьких, родичів. Потім горів наш будинок. Влучив снаряд в наш будинок. І це все наскладувалось, і наскладувалось», – говорить пенсіонерка.

Зі слів Олексія, тривоги подружжю також додають думки про тих, хто лишився на небезпечній території.

«Друзів багато за 68 років нажив і кожен дзвонить, розказує... Це трохи психіку травмує. В нас там вдома ще зять лишився. Бо він не помістився і не зміг виїхати. І ні слуху ні духу вже три місяці, ні зв’язку немає в місті, ні світла, ні газу, ні води», – каже пенсіонер.

Щоб позбутись постійного відчуття тривоги, каже подружжя, вирішили звернутися до психологів.

Коментар
28/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024