Як в умовах війни пацієнтам із хронічними хворобами нирок отримати діаліз
Чимало пацієнтів з хворобами нирок, які виїхали з зони бойових дій, потребують діалізу.
Про те, як отримати діаліз, розповів Голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, пише Верховна Рада України.
Михайло Радуцький повідомив, що якщо людина виїхала з міста, де ведуться активні бойові дії, потрібно прийти до найближчого медзакладу з укладеним договором з НСЗУ за напрямом гемодіалізу та перитонеального діалізу.
Звернутися можна без направлення. Його створить лікар-нефролог у тому медичному закладі, до якого звернувся пацієнт.
У Львівській області таких закладів 11, в Івано-Франківській - 9, у Дніпропетровській та Тернопільській - по 5.
Знайти лікарні можна на дашборді НСЗУ https://bit.ly/3KvF2DI, або уточнити у оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
У випадку, коли людина змушена змінити лікарню через ведення бойових дій біля населеного пункту, контакти та адреси медзакладів можна дізнатись за посиланням https://bit.ly/3vSOYTY.
Також НСЗУ створила карту місць проведення гемодіалізу по всій Україні https://bit.ly/3pyseoi. Зелена мітка означає, що місця є, жовта - немає точної інформації, потрібно уточнювати, червона - немає місць.
Так, діаліз на Волині можна пройти у лікарнях Луцька, Нововолинська, Володимира, Любомля, Ковеля, Маневич.
По кожному відміченому закладу є номер телефону, де краще уточнювати актуальний статус наявності місць. НСЗУ стабільно виплачує медичним закладам кошти за гемодіаліз та перитонеальний діаліз.
Читайте також: У МОЗ розповіли, як вакцинуватися від COVID-19 українцям, які вимушено покидають територію України