стрічка

Тест на антитіла не покаже, чи є в людини імунітет від COVID-19, – МОЗ

04 Серпня 2021, 11:48
Тест на антитіла не покаже, чи є в людини імунітет від COVID-19 2500
Тест на антитіла не покаже, чи є в людини імунітет від COVID-19

Робити тести на антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2, щоб дізнатися про наявність імунного захисту від нього, нема сенсу.

Про це заявили в пресслужбі МОЗ.

«Тести, якими вимірюють рівень антитіл, не стандартизовані. Різні лабораторії застосовують різні методи дослідження, різні одиниці виміру, тест-системи різної точності і чутливості, різне обладнання. Тому такі тести часто дають різні і вкрай неточні результати», – підкреслили у відомстві.

Також у міністерстві зазначають, що антитіла є не єдиною ланкою захисту від COVID-19. Є ще клітинна імунна відповідь, яка зберігається довше та яку тест на антитіла не визначить.
«Це означає, що у вас може бути низький рівень антитіл, але при цьому непоганий захист від вірусу завдяки клітинному імунітету. Або навпаки, перша доза вакцини може дати високий рівень антитіл, але гарний захист з’явиться лише тоді, коли запрацюють інші ланки імунітету», — кажуть у МОЗ.

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

 

 

Коментар
23/09/2021 Четвер
23.09.2021
22.09.2021