В Ізмаїлі на Одещині на базі старої лікарні створять реабілітаційний центр для військових

У Дунайській обласній лікарні, що розташована в місті Ізмаїл на Одещині, побудують реабілітаційний центр
Розміститься він у старій будівлі медзакладу, яка вже понад 30 років законсервована і потребує капітального ремонту. Лікувати в центрі будуть військовослужбовців, які втратили кінцівки чи мають інші травми. Деталі «Суспільному» розповіли в Ізмаїльській РВА та у медзакладі.
Будівля, де розміститься майбутній реабілітаційний центр, не експлуатується з 1993 року та потребує капітального ремонту, розповіла заступниця голови Ізмаїльської РВА Марина Деной. Однак вона розташована на території лікарні, де є необхідна інфраструктура.
«Споруда стара, 1964 року. Вона не була в експлуатації понад 30 років. Але саме ця будівля підходить нам за всіма критеріями. На території лікарні розміщена пральня, харчоблок, власна киснева станція потужністю 850 л/хв — для безперебійного централізованого постачання кисню, є артезіанська свердловина і навіть функціонуючий ліфт. Це допоможе безперебійно доставляти пацієнтів на потрібний поверх», — відзначила Марина Деной.
Частину коштів на капітальний ремонт та закупку необхідного обладнання виділили із державного та обласного бюджетів. Іншу частину покриють коштом міжнародної допомоги: залучити планують благодійників і волонтерів. Орієнтовна вартість проєкту — 140 мільйонів гривень, зазначили в РВА.
Майбутній реабілітаційний центр буде надавати допомогу не лише тим, хто втратив кінцівки і потребує психологічної підтримки, а й тим, хто переніс гострий інсульт чи інфаркт міокарда. Реабілітація військових складатиметься з консультації та індивідуального супроводу, занять із реабілітологами у спеціально обладнаних нейросенсорних кімнатах, лікувального масажу, гідрокінезотерапії в басейні, лікування грязями Куяльника, ударно-хвильової терапії та апаратної фізіотерапії. Реабілітологи та психологи вже пройшли професійну підготовку за європейськими стандартами, розповів головний лікар Дунайської обласної лікарні Віталій Гайдуков:
«Ми продовжуємо навчати персонал новітнім технологіям. Навчання вже пройшли чотири лікарі та п'ять середніх медпрацівників. З квітня місяця на навчання піде ще одна група. Сьогодні дуже багато залежить від реалізації цього проєкту. Ми дуже хочемо знову повертати людей до нормального життя і допомагати тим, хто залишився сам на сам зі своєю хворобою», – відзначив Віталій Гайдуков.
Відділення розраховане на 90 ліжок із сучасним обладнанням і професійними мультидисциплінарними командами, та 15 ліжок психіатрично-паліативного профілю. Загалом заклад зможе надавати допомогу понад 100 захисникам і захисницям одночасно. Усі послуги для них будуть безкоштовними.
«Основне завдання — повертати людей у сім'ю, повертати на роботу, тому що ситуація з працездатними людьми наразі дуже складна... Державі потрібні люди, які можуть і хочуть працювати. За допомогою новітнього обладнання, за допомогою наших медичних працівників, ми зможемо повернути до звичного життя більше людей», — відзначив головний лікар Віталій Гайдуков.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром