Як не розгубитись та правильно викликати «швидку»: алгоритм дій

28 Червня 2023, 09:44
Як не розгубитись та правильно викликати «швидку»: алгоритм дій 1227
Як не розгубитись та правильно викликати «швидку»: алгоритм дій

Усі громадяни України та будь-яка інша особа мають право на безоплатну, доступну, своєчасну та якісну екстрену медичну допомогу

Отримати екстрену медичну допомогу можна звернувшись до найближчого відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги або викликавши екстрену медичну допомогу за номером 103, пише Нацслужба здоров'я. 

Нагадуємо алгоритм виклику бригади екстреної допомоги (ЕМД), який допоможе не розгубитись та не згаяти дорогоцінного часу.

Отже, невідкладний стан передбачає виклик ЕМД за єдиним номером виклику екстреної медичної допомоги 103. Виклик безоплатний.

Виклик приймає диспетчер оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, здійснюється аудіозапис виклику. Диспетчер слухає звернення, ставить уточнювальні питання і визначає стан пацієнта та обставини подій виклику. Також диспетчер оцінює необхідність надання екстреної медичної допомоги, відповідно до інструкцій, затверджених наказом МОЗ http://surl.li/cxzji

Ви дуже допоможете і людині, яка потребує невідкладної допомоги, і диспетчеру ЕМД, якщо говоритимете чітко та виразно.

Потрібно назвати прізвище, стать, вік людини, яка потребує невідкладної медичної допомоги. Якщо це незнайома людина, необхідно вказати стать і орієнтовний вік.

Також повідомте, хто і з якого номера телефону викликає бригаду ЕМД.

Потрібно максимально точно та правдиво описати скарги та стан людини.Не треба перебільшувати або надавати неправдиву інформацію. Адже через такі необґрунтовані виклики людина, яка справді потребує екстреної допомоги, може її не дочекатись: усі бригади будуть зайняті.

Якщо ви знаєте напевне, то вкажіть причину виникнення невідкладного стану. Наприклад: вибух після обстрілу, падіння з третього поверху тощо.

 Відповідайте на всі уточнювальні питання диспетчера. Повний та чіткий опис стану скоротить час розмови та дасть можливість пришвидшити прибуття бригади екстреної медичної допомоги.

Необхідно вказати точну адресу виклику: район, населений пункт, вулицю, номер будинку, квартири, поверх, код домофону і номер під'їзду. Якщо назву вулиці або номер будинку невідомі, то необхідно уточнити шляхи під'їзду до адреси або місця випадку та його загальновідомі орієнтири.

Чітко виконуйте всі вказівки диспетчера під час розмови та під час очікування на бригаду ЕМД 🚑

За можливості забезпечте бригаді ЕМД безперешкодний доступ до пацієнта. Якщо ситуація дозволяє, зустріньте швидку на вулиці, щоб лікарі не витрачали час на пошук квартири.

Якщо у вашій оселі є собаки, то їх треба закрити в окремій кімнаті чи вольєрі. Це стосується будь-яких тварин, які можуть ускладнити надання медичної допомоги пацієнту.

Підготуйте документи пацієнта, паспорт та медичну документацію. У разі потреби у госпіталізації це буде необхідно передати медикам лікарні. За умов невідкладного стану значення має кожна хвилина

Коментар
28/04/2024 Неділя
28.04.2024
27.04.2024
26.04.2024