На Закарпатті створять мережу лікарень у складі одного госпітального округу

15 Березня 2023, 14:40
На Закарпатті створять мережу лікарень у складі одного госпітального округу 706
На Закарпатті створять мережу лікарень у складі одного госпітального округу

Реформа системи охорони здоров’я триває, і один з її етапів – створення в області єдиного госпітального округу та його кластерів по районах.

Це потрібно для того, щоб забезпечити населенню територіальну доступність до якісної медичної та реабілітаційної допомоги. Аби якісно та оперативно діяти. Про це розповів перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький на нараді із керівниками районів, йдеться на сторінці Закарпатської ОВА у фейсбуці
«Нам слід створити госпітальні кластери, встановити їхні межі, визначити, які заклади у майбутньому сформують мережу надкластерних, кластерних, загальних та інших видів. Таку процедуру мають пройти лікарні по всій країні», – прокоментував Мирослав Білецький.
За його словами, відповідний розподіл проходитиме залежно від кількості напрямків медичного обслуговування. Так, у загальних лікарнях можна буде отримати допомогу терапевтичного, хірургічного, інфекційного профілю, неускладнених пологів тощо. А якщо потрібна більш вузькопрофільна допомога – ендокринологів, судинних хірургів, нейрохірургів, допомога при інсульті та інфаркті, ускладнені пологи та неонатологічна допомога – це рівень кластерної лікарні. Також будуть враховувати кількість населення, яке обслуговуватиме кожен заклад.

 «До процесу формування нової спроможної мережі слід підійти дуже ретельно. Лікарням варто проаналізувати всі фінансові питання, свої можливості. Так, можливо, нам доведеться об’єднувати заклади, але передусім маємо думати про людей, якісні послуги та сучасні методи лікування у комфортних умовах», – зазначив перший заступник керівника краю

Коментар
28/05/2023 Неділя
28.05.2023
27.05.2023
26.05.2023