Як отримати «Доступні ліки» при діабеті ІІ типу

04 Лютого 2023, 14:52
Як отримати «Доступні ліки» при діабеті ІІ типу 1944
Як отримати «Доступні ліки» при діабеті ІІ типу

Цукровий діабет ІІ типу — це комплексне хронічне захворювання яке виникає, коли організм не може виробляти достатню кількість інсуліну або ефективно використовувати його.

Люди з діабетом ІІ типу потребують лікування, щоб контролювати рівень інсуліну та цукру в крові, інформують у нацслужбі здоров'я. 

В Україні ліки проти діабету ІІ типу включені в програму «Доступні ліки». Тобто їх можна отримати безоплатно або з частковою доплатою. Вартість препаратів аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

Всього до програми «Доступні ліки» включено 53 торгові назви препаратів проти діабету.

Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:

1. Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.

Декларація не обов’язкова на час воєнного стану. Українці можуть звернутися до будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра в закладі з договором із НСЗУ.

Лікар випише електронний або паперовий рецепт на основі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).

2. З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки».

Пам’ятайте: термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.

3. Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:

– через дашборд на сайті НСЗ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. На другій сторінці в меню зліва оберіть область або ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації.

– зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

– через чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.

Коментар
26/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023