Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

З 14 років підлітки можуть самостійно укладати декларацію з лікарями первинки

14:21 04.06.2020
229

Якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з обраним лікарем (педіатром чи сімейним лікарем) може самостійно.

Це закріпили в Основах законодавства про охорону здоров’я та у відповідному наказі МОЗ №503. Для підписання декларації індивідуальний податковий номер (ІПН) дитини не потрібен, повідомляють у пресслужбі Національної служби здоров'я України.

За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити один із батьків. Для цього потрібні документи батька або матері (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон. З сімейним лікарем декларацію можна укласти з народження дитини.

Серед 29,9 мільйона громадян України, які мають декларації зі своїми лікарями, 6,5 мільйона дітей. З них 1,9 мільйона віком до 5 років та 4,5 мільйона від 5 до 17 років.

За даними опитувань U-Report серед молоді, чверть опитаних (26,6%) хотіли б отримувати консультації сімейного лікаря через соціальні мережі та месенджери, а 24,3% телефоном. Зі змінами на первинній ланці всі ці варіанти комунікації з лікарем стали можливі. Більшість лікарів спілкуються зі своїми пацієнтами і телефоном, і через месенджери. У час карантину це стало ще актуальнішим та популярнішим.

Медичний заклад перший в черзі вибору (85,9%), коли молодь потребує тестування чи ліків. Головне очікування від закладу — конфіденційність (62,6%). 82% опитаних підлітків проти того, щоб їхні медичні дані передавалися батькам без їхньої згоди.

«Батькам дуже важливо привчати дитину до правил здорового способу життя. Слід пояснити, що кожна людина - відповідальна за своє здоров’я. Від здоров'я дітей сьогодні залежить здоров’я всієї країни в майбутньому. У підлітковому віці треба дати право на усвідомлений вибір, зокрема, у виборі свого лікаря. Пацієнти, які досягли 14 років, можуть самостійно обирати лікаря, до якого звертаються за медичною допомогою. Це право закріплене в законодавстві. Ми зараз будуємо пацієнтоорієнтовану медицину. Система охорони здоров’я мусить бути дружньою для дітей та підлітків. Часто медичні працівники раніше за батьків можуть першими дізнатися про проблеми підлітка. Але зазвичай такі пацієнти все одно потребують уваги батьків, адже без їх присутності або без письмової згоди батьків /опікунів лікар не має права проводити нічого, окрім консультації», говорить сімейна лікарка в Медичний центр «Мій Лікар» Дарина Дмитриєвська.

Кожна дитина в Україні може отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій. Для цього в неї має бути укладена декларація з педіатром чи сімейним лікарем. Медична допомога для дітей в рамках Програми медичних гарантій безоплатна.

Програма медичних гарантій передбачає значний перелік безоплатних послуг для дітей. Це, зокрема, медична допомога при народженні, яка є пріоритетною послугою і повністю покривається, вакцинація за Національним календарем, до якого входять щеплення від гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції, вибір педіатра чи сімейного лікаря та пакет послуг на первинці, консультації вузьких спеціалістів за електронним направленням лікаря первинки, невідкладна та планова стоматологічна допомога та стаціонарна допомога, включно з операціями за потреби.

Читайте також: До переліку «Доступних ліків» додали нові препарати

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
16 липня
Сьогодні
Вчора
14.07.2020
13.07.2020