Без наркозу й знеболення: українці оцінюють переваги лікування варикозу біоклеєм

26 Травня 2021, 16:49
Засновник Клініки флебології Артем Чеховський Реклама 1892
Засновник Клініки флебології Артем Чеховський

Протягом останніх років в Україні набирає популярності інноваційний метод лікування варикозу за допомогою біологічного клею – VenaBLOCK.

Ця процедура належить до малоінвазивних оперативних втручань та не потребує наркозу чи спеціального знеболення. За кілька місяців після лікування біоклей повністю розчиняється, не спричиняючи шкоди організму.

Ще чотири роки тому подібна технологія здавалася нереально. Проте тепер пацієнти за добу після операції можуть жити на повну активність.

Першими у Західній Україні цю методику стали практикувати у Клініці флебології Артема Чеховського. Наразі медичний заклад має представництва у кількох містах.

Що таке VenaBLOCK та на якій стадії варикозної хвороби можна застосовувати цю методику, журналісти видання Район.Медицина розпитали безпосередньо у засновника лікувального закладу Артема Чеховського.

– Артеме Олександровичу, що таке VenaBLOCK та як з допомогою біоклею лікують варикозну хворобу?

– Біоклей – VenaBLOCK – це найсучасніший метод лікування варикозу. Він полягає в тому, що вена зсередини склеюється. Якщо лазером ми спаюємо судину за допомогою високої температури, то в цьому випадку хвора судина просто заклеюється. Операція проводиться без знеболення.

Читайте також:  Лікувати варикоз їдуть до Львова: у клініці Артема Чеховського оперують без розрізів

Робимо один маленький прокол, через нього заводимо провідник, затим притискаємо рукою шкіру і вена з середини заклеюється – стінка до стінки. Наразі це найновіша методика, яка існує у флебології. У своїй клініці ми застосовуємо цей метод вже близько чотирьох років. У Західній Україні ми були першими, хто почав практикувати лікування варикозу біоклеєм.

– Де ваші фахівці навчилися цього?

– Навчання за цим методом лікування в Україні немає. Тому переймати такий досвід ми їздили в одну дуже відому клініку в Туреччині й там проходили стажування. 

В Україні, до речі, зараз цей метод мало клінік застосовують. Переважно всі практикують лазерне лікування. Ми ж лазер використовуємо більше як 12 років. Сприймаємо цю методику вже як рутинну – він повністю витісняє класичну стару хірургію.

Чесно кажучи, біоклей – наразі дещо затратна методика. Тому що всі набори йдуть індивідуально під кожного пацієнта та коштують дорого. Проте, переконаний, незабаром його практикуватиме значно більше фахівців.