стрічка

У санаторії «Лісова пісня» після травм та інсультів лікують рухом, а грижі хребта – без операцій

02 Березня 2020, 11:20
У санаторії «Лісова пісня» грижі хребта лікують без операцій 1517
У санаторії «Лісова пісня» грижі хребта лікують без операцій

Сосновий ліс, озеро з прозорою цілющою водою, чисте хвойне повітря – це те, що одразу побачиш та відчуєш, приїхавши до санаторію «Лісова пісня», розташованому на Волині. 

Унікальна природа Шацького національного парку, на території якого розміщена волинська здравниця, є ще однією беззаперечною перевагою, чому для лікування та реабілітації варто обрати «Лісову пісню», пише Вісник.

Велосипед для рук

Своїх перших відпочивальників санаторій прийняв понад 50 років тому. Відтоді у здравниці з кожним десятиліттям все більше розширюють та удосконалюють базу, застосовують нові та сучасні методи у лікуванні та реабілітації хворих.

Читайте також: Як у Гаївці на Масницю гуляли

Майже півтора року тому у санаторії відкрили новий кабінет – кінезотерапії, де лікують… рухом. У ньому майже 15 різноманітних тренажерів, на яких можна активно розробляти різні частини тіла.

Відомо, що після хвороби, операції чи травми м’язи людини слабшають, зменшується рухливість суглобів, порушуються природні рухи. Натомість будь-яка фізична вправа змушує реагувати не лише опорно-руховий апарат, а й усі системи організму: нервову, гормональну, імунну, що значно пришвидшує процес одужання. Це й взяли за основу для роботи у цьому кабінеті.

2

Під пильним наглядом інструктора-методиста Степана Забродоцького пацієнти займаються на тренажерах. Він же показує, як правильно робити ті чи інші вправи, контролює час занять та регулює навантаження на організм.

Читайте також: Там, де з'являється нове життя, або чому в Любомльську лікарню їдуть народжувати з інших районів

«У нас займаються люди з патологіями руху та опору, захворюваннями центральної та периферійної систем, хребта і суглобів. У результаті рухи, які постійно та послідовно повторює людина на тренажерах, закріплюються на нейрорефлекторному рівні, що відновлює трофіку та обмін речовин у кістково-м’язовій системі людини», – розповідає Степан Тимофійович. 

Реабілітація для кожного пацієнта передбачає цілий комплекс занять. Людям, котрі після травм чи інсультів не відчувають пальців рук або хто має слабкі ліктьові суглоби і передпліччя, пропонують розпочинати вправи з апарата для розвитку дрібної моторики: пересувати «змійкою» гирю, розробляти пальці за допомогою важелів з додатковим навантаженням. На тренажерах проходять реабілітацію після інсультів, різноманітних травм, захворювань хребта та нервової системи, зокрема, й ДЦП.

2

Чи не найбільше пацієнтам подобається займатися на багатофункціональному роторі – своєрідному велосипеді для ніг та рук. Такі вправи дозволяють одночасно максимально задіяти в русі ноги, руки, суглоби. Якщо в людини слабкі ноги, їх закріплюють на педалях. А вже рухати їх може сам пацієнт за допомогою рук, що призводить в рух ножні педалі.

Є тут тренажер і для розробки нижніх кінцівок – гомілко-стопових, колінних і стегнових суглобів. Шийний відділ допоможе розтягнути петля Глісона. Корисними для людей з хворобами хребта є заняття на тренажері Ab Doer: він не лише укріплює його, тренує м’язи спини та преса, а є своєрідним масажером.

Сотні вправ у підвісній кабіні

Універсальна кабіна підвісної терапії, яку теж встановили у кабінеті, дозволяє робити до сотні вправ на різні частини тіла. Це спеціальна підвісна система навантаження для опорно-рухового апарату, яку використовують для відновлення амплітуди руху, нормалізації тонусу м’язів та збільшення їхньої сили, покращення балансу і розвитку координації рухів. Вправи підвісної терапії є дуже помічними для тих, хто переніс інсульт чи має проблеми з хребтом.

2

Житель Нововолинська Юрій Нижник має захворювання плечового суглобу. Зізнається, що бував у декількох санаторіях, але тільки тут, у «Лісовій пісні», вже після четвертого заняття помітив результат: зникло відчуття болю, а рука, яку розробляв під час занять, почала підійматися набагато вище.

Володимир Дубневич, лікар-невропатолог санаторію, розповідає, що заняття кінезотерапією корисні для людей, які мають остеохондроз, травми хребта. Тут пацієнтам допомагають розробити верхні та нижні кінцівки після тривалого перебування у гіпсі та після операцій. Мінімальний курс лікування – десять занять.

Грижі без операцій

Ще одна процедура, яка оздоровлююче діє на хребет – підводне скелетне витяжіння. Майже 20 років тому в «Лісовій пісні» облаштували спеціальний мінібасейн. З тих пір активно практикують цю процедуру для  лікування спинної грижі, кил диска та протрузій.

2

«У більшості випадків спинна грижа, як і кили міжхребцевого диска, провокують серйозні порушення у функціонуванні хребта, що супроводжуються болем. Тому важливо не лише вчасно діагностувати захворювання, а й розпочати лікування. Ефективною та результативною у таких випадках є процедура підводного скелетного витяжіння хребта», – розповідає Володимир Дубневич. 

Людина в басейні не повинна торкатися ногами дна, а мати вільне положення. Під вагою власного тіла (на людину також одягають спеціальний пояс та гирі, вага яких вираховується відповідно до маси пацієнта, віку та виду захворюваності) й відбувається витяжіння хребта. Тривалість процедури – 20 хвилин, їх кількість – 10–15, залежно від захворювання та стану пацієнта. Після повного курсу реабілітації зменшуються болі у хребті, відновлюється рухливість та покращується самопочуття.

До кожного пацієнта у санаторії – індивідуальний підхід. Після огляду, проведення комплексного обстеження призначать лікувальні процедури та ретельно стежать за станом кожного, адже розуміють, що здоров’я людини – це найцінніший дар.


 

Коментар
19/01/2022 Середа
19.01.2022
18.01.2022