Спеціалісти Рівненського госпіталю ветеранів війни пройшли навчання в реабілітаційному центрі Японії

Четверо спеціалістів Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни пройшли місячне навчання в Реабілітаційному центрі префектури Хіоґо (Японія) – провідній установі з понад 300 ліжками, що об’єднує реабілітацію та соціальні послуги.
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, навчальний курс став частиною освітньої програми, організованої у рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), передає Район.Медицина.
Програму навчання розробила японська сторона й адаптувала його під запити і потреби українських спеціалістів – із урахуванням того, що фахівці з реабілітації Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни спеціалізуються на роботі з пацієнтами із травмами спинного мозку.

Чотиритижневий курс був присвячений вивченню особливостей реабілітації пацієнтів з ураженнями спинного мозку. Українські фахівці ознайомилися з використанням шкал для оцінки рівня уражень, підходами до діагностики та управління функціями сечового міхура і кишківника, техніками самостійного переміщення пацієнтів у кріслах колісних, адаптацією житла, поверненням до щоденних активностей і праці та навчанню пацієнтів із важкими спінальними травмами керуванню автомобілем.

У ході навчання українська команда не лише переймала японський досвід, а й поділилася власним – зокрема щодо особливостей реабілітації в умовах війни. Відкритий фаховий діалог включав обговорення клінічних випадків, прогнозування результатів та використання методів реабілітації.
Зазначимо, що це вже другий етап програми співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA): першу групу учасників в березні представляли фахівці з Івано-Франківська.


Читайте також:
- Буг
Музикотерапія для стійкості: як у Первомайську діти з інвалідністю долають бар’єри через танець
- Миргород
Психологічна підтримка, мінеральна вода та реабілітація ветеранів: як працює курорт «Миргород» під час війни
- Любомль
Медичні працівники КНП «Любомльське ТМО» пройшли тренінг з фізичної реабілітації та соціальної адаптації
- Миколаїв
На Миколаївщину повернулися 33 Захисники після російського полону
- Сарни
Від операційного столу до реабілітації: у Сарненській лікарні впроваджують комплексний підхід у кардіології