У Львові хірурги допомогли 61-річній мешканці Львівщини тричі побороти рак різних органів

Спеціалісти львівської лікарні Святого Пантелеймона допомогли 61-річній мешканці Львівщини тричі побороти рак різних органів.
Це стало можливим завдяки своєчасному зверненню за допомогою та професійним діям медиків. У Першому медичному об'єднанні Львова поділилися цією життєствердною історією пацієнтки Лікарні Святого Пантелеймона.
61-річна Леся Криворучко з Львівщини вперше почула, що в неї рак два роки тому. Раптово з енергійної жінки вона перетворилась на постійно виснажену та стрімко втрачала вагу. Коли це сталося, пані Леся не стала чекати, що саме минеться і негайно звернулася за допомогою.
Спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона обстежили жінку та виявили в неї відразу дві злоякісні пухлини: одну в шлунку, іншу в лівій нирці та сечоводі. Хірурги та урологи колегіально вирішували який з новоутворів ліпше видаляти першим.
«Доволі ризиковано було оперувати спершу шлунок, адже під час операції в жінки могла відмовити нирка. Тож ухвалили рішення спершу провести нефректомію – видалення нирки та сечоводу разом з пухлиною. Втручання провели лапароскопічно. А вже згодом після курсу хіміотерапії наша команда почала готуватися до радикального втручання на шлунку», — розповідає лікар-хірург Іван Денько.
Друге втручання з видалення шлунку разом зі злоякісною пухлиною теж минуло успішно. За час хвороби пані Леся сильно змарніла і втратила 30 кг своєї ваги. Видихнути з полегшенням жінка змогла лише тоді, коли контрольне КТ-обстеження не виявило ознак раку. Пані Леся нарешті змогла повернутися до свого звичного життя, втім… ненадовго.
Вже за пів року в жінки почалися проблеми з сечовипусканням. Вона знову звернулася до львівських спеціалістів і ті втретє виявили у жінки рак. Цього разу злоякісна пухлина локалізувалась у сечовому міхурі. Врятувати онкохвору могло лише ще одне радикальне втручання.
«Це досить рідкісний випадок, коли менш ніж за два роки в однієї людини виявляють три різних злоякісних новоутворення в різних органах, які абсолютно не пов'язані між собою. Але завдяки тому, що наша пацієнтка дуже уважна до свого здоров'я, всі три хвороби вдалося виявити на ранніх стадіях, що призвело до позитивного результату», — розповідає Андрій Гоцуленко, керівник Центру хірургії та онкології Лікарні Святого Пантелеймона.
А ось, що про ці два роки боротьби з раком каже сама пані Леся: «Ви не можете собі уявити! Я пережила сім кіл пекла. Але тепер я знову здорова, маю ремісію і повертаюсь до свого активного життя».
Читайте наші найсвіжіші новини сайту Район.Медицина у телеграм-каналі.