У Львові лікарі рятують 13-річного хлопця із Закарпаття, у якого виявили пухлину у грудній клітці

19 Березня 2025, 09:09
У Львові лікарі рятують 13-річного хлопця із Закарпаття, у якого виявили пухлину у грудній клітці 357
У Львові лікарі рятують 13-річного хлопця із Закарпаття, у якого виявили пухлину у грудній клітці

У Західноукраїнському спеціалізованому центрі міста Львова проходить лікування 13-річний Артем із Закарпаття, у якого виявили у грудях лімфому.

Як розповіли на сторінці Центру дитячої медицини - Західноукраїнського спеціалізованого центру, літні канікули для 13-річного Артема із Закарпаття минулого року були зовсім не безтурботними. Хлопець одночасно переніс кашлюк і пневмонію, а після хвороби непокоїло легке покашлювання, періодичне підвищення температури та біль у грудях. 

Спочатку лікарі підозрювали туберкульоз, тож Артема скерували на комп'ютерну томографію (КТ) з контрастом. Обстеження в Ужгороді виявило новоутворення у грудній клітці – тимому, доброякісну пухлину. Операцію відклали через вірусну інфекцію, яка ускладнила стан хлопця.

Через кілька місяців симптоми стали більш виразними: кашель змінився – став дзвінким, з’явився біль у лівій лопатці. Родина звернулася до спеціалістів Клінічного центру дитячої медицини, де Артему поставили точний діагноз – лімфома. Це найпоширеніша пухлина середостіння у дітей, яка може залишатися непоміченою на ранніх стадіях.

Пухлини середостіння: небезпека неправильної діагностики

Середостіння – це зона між легенями, де розташовані серце, великі судини, трахея, стравохід та лімфатичні вузли. Саме в цій області можуть розвиватися пухлини, які довго залишаються непоміченими через неспецифічні симптоми.

«Пухлини середостіння у дітей часто маскуються під звичайні застуди або бронхіт. Дитину можуть довго лікувати від респіраторних захворювань, не підозрюючи, що причина зовсім інша», – пояснює дитяча гематологиня Ольга Дорош.

Ознаки, які можуть вказувати на пухлину середостіння:

• Тривалий кашель – викликаний здавленням трахеї або бронхів.

• Задишка – виникає через обструкцію дихальних шляхів.

• Свистяче дихання – може бути помилково прийняте за астму.

• Біль у грудях – іноді супроводжує здавлення органів.

• Гарячка і слабкість – можуть виглядати як симптоми інфекції.

Через схожість симптомів на ГРВІ або пневмонію лікарі нерідко призначають антибіотики, які не дають ефекту. Це затримує діагностику, що особливо небезпечно при швидкому зростанні пухлини.

Батькам і лікарям слід бути уважними, якщо у дитини:

  • Кашель не проходить тривалий час і не реагує на лікування.
  • З’являються повторні епізоди задишки або болю у грудях.
  • Є невідоме новоутворення на рентгенограмі.

«Найважливіше – вчасно скерувати дитину на додаткові обстеження: рентген, КТ із контрастом, МРТ та біопсію. Саме ці методи допомагають встановити точний діагноз та розпочати лікування якомога раніше», – наголошує лікарка.

Запізніле виявлення пухлини середостіння може призвести до небезпечних ускладнень: гострої обструкції дихальних шляхів; здавлення великих судин (наприклад, синдрому верхньої порожнистої вени); ураження нервової системи.

Історія Артема ще раз доводить: не варто ігнорувати симптоми, які не минають. При перших підозрах важливо провести обстеження і звернутися до фахівців.

Коментар
18/04/2025 П'ятниця
18.04.2025
17.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися