На Волині радилися, як запобігти поширенню сказу, пташиного грипу і вірусу ящуру

14 Березня 2025, 14:12
На Волині радилися, як запобігти поширенню сказу, пташиного грипу і вірусу ящуру 743
На Волині радилися, як запобігти поширенню сказу, пташиного грипу і вірусу ящуру

У Волинській ОДА відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації, де обговорили заходи для профілактики сказу, пташиного грипу і вірусу ящуру.

Відбулося засідання комісії під керівництвом заступника голови Волинської ОДА Романа Романюка, повідомили в обласній адміністрації. 

Головні питання порядку денного – вакцинація диких і свійських тварин проти сказу, заходи протидії пташиному грипу та контроль за ящуром.

Як повідомив представник Держпродспоживслужби у Волинській області Анатолій Тимофіюк, сказ залишається актуальною проблемою. За останні три роки в області зареєстрували 113 випадків, зокрема минулого року – 35 неблагополучних пунктів. Основним переносником вірусу залишається червона лисиця, популяція якої значно перевищила допустимі норми через заборону полювання під час воєнного стану та природну міграцію диких тварин.

Читайте також: У селі на Волині ввели карантинні обмеження у зв'язку зі сказом

Цьогоріч заплановано розповсюдити 375 750 доз вакцини на площі 15 030 км². Проте, щоб вакцинація була ефективною, необхідно регулювати чисельність лисиць. Тож санітарний відстріл здійснюватимуть єгерські служби.

Заходи проти пташиного грипу. За інформацією Держпродспоживслужби у Волинській області, минулого року був зафіксований лише один випадок високопатогенного грипу птиці у приватному господарстві в Луцькому районі. Наразі ведеться постійний моніторинг ситуації, відбір зразків для лабораторних досліджень, контроль за птахофабриками та осередками скупчення перелітних птахів.

Читайте також: Усі інфіковані яйця знищать: у Рожищенській громаді продовжують ліквідовувати пташиний грип

Щоб запобігти зараженню, власникам господарств рекомендують мінімізувати контакти домашньої птиці з дикою, утримувати її у закритих приміщеннях і використовувати корми, що пройшли обробку.

Контроль за ящуром: протягом минулого року на Волині обстежили понад 85 тисяч голів великої рогатої худоби та 153 тисячі голів дрібної рогатої худоби. Випадків ящуру не виявлено. Однак у разі спалаху захворювання в Україні – під загрозою може опинитися експорт продукції тваринництва.

Тож комісія ухвалила рішення вжити додаткові протиепізоотичні заходи:

  • провести засідання протиепізоотичних комісій у районних військових адміністраціях для розгляду ветеринарно-санітарних заходів;
  • визначити загрозливу щодо ящуру зону (10 км уздовж кордону з ЄС, в країнах якого були зареєстровані спалахи захворювання тварин на ящур), заборонити там випас худоби та посилити контроль за переміщенням тварин;
  • визначити місця для утилізації решток тварин у разі ймовірного спалаху;
  • затвердити групу термінового реагування у разі виявлення захворювання.

Також ухвалили рішення залучати представників правоохоронних органів для контролю за виконанням ветеринарних вимог.

Читайте також: У світі від нового штаму пташиного грипу, яким хворіли лише тварини, померла перша людина

 У двох громадах Волині запровадили карантин через випадок сказу: чим він небезпечний для людей

Коментар
18/04/2025 П'ятниця
18.04.2025
17.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися