У двох громадах Волині запровадили карантин через випадок сказу: чим він небезпечний для людей

В урочищах Румен і Галагора Маневицької громади та урочищі Камінь-Каширської громади на два місяці запровадили карантин через випадок сказу в лиса.
Про це «Суспільному» розповів виконувач обов'язків начальника районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Сергій Євчук. З його слів, епізоотична ситуація контрольована.
Карантин триватиме два місяці, якщо не виявлять нових випадків.
Хвору тварину, зі слів посадовця, виявив житель села Залазько, який гуляв із домашніми псами поблизу одного з урочищ. Через те, що собаки мали контакт із лисом, їм провели повторну вакцинацію проти сказу, хоч і домашні тварини вже мали щеплення.
Волинянин, який знайшов лиса, звернувся до спеціалістів Держпродспоживслужби. Результати лабораторного аналізу у Волинській регіональній державній лабораторії підтвердили у лисиці вірусне захворювання.
Як додав виконувач обов'язків начальника райуправління Держпродспоживслужби області Сергій Євчук, від початку 2025 року на території Камінь-Каширського району провакцинували проти сказу 7 194 домашніх тварин: 3501 кота/кішок і 3693 собаки.
Нагадаємо, у березні у селі на Любешівщині ввели карантинні обмеження у зв'язку зі сказом.
Що робити у випадку покусу дикої тварини
У Міністерстві охорони здоров'я зазначають: захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або ослинить пошкоджену шкіру інфікована тварина. На сказ можуть захворіти всі ссавці, тож кажани, лисиці, собаки, коти, їжаки, білки, гризуни й інші представники фауни — потенційно можуть бути хворими на сказ. Це може бути як дика тварина, так і домашня, якщо її не вакцинували.
Читайте також: У Горохівській громаді від хворого на сказ кота постраждала людина
Для недопущення сказу серед свійських тварин власникам необхідно щороку робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Для проведення щеплення тварині необхідно звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.
Читайте також: Яким має бути маршрут пацієнта у разі укусу твариною: роз'яснення МОЗ
Довідково: Сказ — це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають. Пероральна імунізація – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу. Вакцина сприяє створенню імунітету та не викликає захворювання сказу у диких м’ясоїдних тварин, а також безпечна для інших тварин.
Читайте також: У Центрі громадського здоров'я розповіли 12 цікавих фактів про сказ, які ви могли не знати
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром