Десятки назв – одна дія: чи дійсно у лікарні немає ліків

Часто пацієнти стикаються з ситуацією: лікар виписав ліки, але у лікарні їх «немає». А чи насправді немає? Можливо, препарат просто називається інакше?
Чому ліки можуть мати різні назви – розповіли у Медичних закупівлях України.
Діюча речовина у ліках – це головний компонент, який допомагає організму боротися з хворобою.
«Однак один і той самий препарат може випускатися різними виробниками під різними торговими назвами. Cаме їх лікарі часто призначають пацієнту, а не за діючою речовиною. І коли пацієнт починає шукати цей препарат у лікарні, його може там не бути. Чому? Тому що цьогоріч, наприклад, держава придбала його у іншого виробника», – розповіли у Медзакупівлях.
Чому важливо це розрізняти і що враховують МЗУ час здійснення закупівель
Головний орієнтир: міжнародна непатентована назва (МНН) – унікальна назва діючої речовини лікарського засобу, рекомендоване Всесвітньою організацією охорони здоров`я.
Де знайти
Назву діючої речовини препарату завжди можна дізнатися в інструкції до нього або навіть на самій упаковці.
Розберемо на прикладі
Ви шукаєте препарат тразимера, який призначив вам лікар для лікування раку молочної залози. Його діюча речовина, тобто міжнародна непатентована назва, – трастузумаб. Окрім вже згаданої тразимери, ці ліки можуть закуповуватися на державному рівні і під іншими торговими назвами, як-от онтрузант, огіврі, герцептин.
Чи відрізнятиметься у них ефективність
Не варто вважати, що американські чи французькі лікарські засоби обов’язково мають бути більш ефективними, ніж аналоги з «третіх країн». Це упередження, адже всі лікарські засоби проходять належну перевірку якості і мають однакові фармакологічні властивості.
Як дізнатися про наявність аналогів препарату в лікарні
Перевірити наявність ліків за діючою речовиною можна будь-яким зручним способом:
У розділі «пацієнтам» перейти у «каталог медтоварів», а потім у віконечку «фільтр» введіть назву діючої речовини, тобто МНН. Обираємо картку лікарського засобу та натискаємо «дізнатися більше», аби з'ясувати, у яких лікарнях і в якій кількості він є.
У віконечку повідомлення введіть назву діючої речовини. Бот надасть інформацію про загальну кількість закупленого лікарського засобу та дату найближчої доставки. Перейшовши у розділ «залишки», ви можете довідатись про наявну кількість препарату у закладах охорони здоров'я вашої області.
Втім, у МЗУ звертають увагу, що така інформація оновлюється лікарнями двічі на місяць, тож радять звертатися безпосередньо до медзакладів за уточненням актуальних залишків.
Посилання на ці корисні ресурси шукайте у коментарі під дописом!
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром