На Рівненщині прогнозують ймовірне збільшення кількості хворих на кір

На Рівненщині цього епідсезону очікують підвищення захворюваності на кір.
Про це на брифінгу у Рівненській ОВА розповіла Юлія Терентєва, завідувачка відділу епіднагляду профілактики інфекційних хвороб Рівненського центру контролю та профілактики хвороб.
«Я думаю, що на початку березня місяця прогнозуємо ще й випадки захворювання на кір в Україні. Зокрема, на Буковині померла дитина. У сусідніх з Рівненщиною областях реєструється спалах кору. Кір – це циклічне захворювання і кожних п'ять років дане захворювання виникає в тому чи іншому регіоні. Уже два роки поспіль у нас реєструється поодинокі випадки», – розповіла фахівчиня.
Зокрема, в 2023 році на Рівненщині зареєстрували два випадки кору, у 2024 році – один випадок кору. Тому підвищення захворюваності на цю інфекцію епідеміологи все-таки очікують.
Найефективніший захист від цієї хвороби – це вакцинація. Вакцина дає захист від трьох захворювань: кору, паротиту та краснухи. Проводиться у віці один рік та шість років. На Рівненщині діти вком один рік охоплені щепленням на 93%, у віці 6 років – на 90%.
За словами Юлії Терентєвої, якщо в Україні досягнуть показників вакцинації у рекомендованих 95%, то можна говорити не про спалахи, а лише поодинокі випадки в цілому по Україні.
«Так, ми очікуємо підвищення захворюваності на кір в цьому році, тому що в деяких областях реєструються спалахи. Ми проводимо навчання з медичними працівниками, підвищуємо насторогу їхню до захворювання, щодо організації лабораторних досліджень. Загалом останній спалах кору на Рівненщині реєстрували у 2018-2019 роках, коли загальна кількість хворих сягала понад п'ять тисяч.
Загалом у багатьох виникає така ілюзія, що кір – це дитяча інфекція і не несе зовсім ніякої загрози. Загалом це підвищення температури тіла і характерні висипання.
«Але кір – це вірусна інфекція. Кожна вірусна інфекція небезпечна своїми ускладненнями, тому що в першу чергу це йде загальне зниження опірності організму, зниження імунітету, що дає ворота для інших бактеріальних інфекцій. Кір небезпечна своїми ускладненнями. Одне з основних ускладнень – це є пневмонія вірусної етіології, яка погано піддається лікуванню. Також це може бути різні ураження середнього вуха, зокрема, отити», – кже фахівчиня.
І одне із найсерйозніших уражень – це є енцефаліт, ураження головного мозку. При будь-якій вірусній інфекції є відсоток летальності. Зокрема, він існує так само і при корі.
Як зробити щеплення від кору і куди звертатися
Вакцинація від кору в Україні передбачена національним календарем щеплень. Вона є безоплатною, проводиться в будь-якому закладі охорони здоров'я, незалежно від форми власності. Потрібно звернутися до свого сімейного лікаря та провести своєчасну вакцинацію.
«Якщо вашій дитині виповнилося 1 або 6 років, не зволікайте з вакцинацією, вже зверніться до свого сімейного лікаря», – нагадала Юлія Терентєва.
Читайте також: На Рівненщині 66 шкіл перейшли на дистанційне навчання через високу захворюваність на ГРВІ
В Україні прогнозують зростання захворюваності на кір у найближчі тижні
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром