На Рівненщині 66 шкіл перейшли на дистанційне навчання через високу захворюваність на ГРВІ

14 Лютого 2025, 12:17
На Рівненщині 66 шкіл перейшли на дистанційне навчання через високу захворюваність на ГРВІ 552
На Рівненщині 66 шкіл перейшли на дистанційне навчання через високу захворюваність на ГРВІ

На Рівненщині через високу захворюваність на ГРВІ та перевищення епідпорогу 66 навчальних освітніх закладів перейшли на дистанційне навчання.

Про це на брифінгу у Рівненській ОВА розповіла Юлія Терентєва, завідувачка відділу епіднагляду профілактики інфекційних хвороб Рівненського центру контролю та профілактики хвороб.

За її словами, з початку лютого загальна кількість хворих має темпи приросту по дві тисячі хворих за тиждень. Наразі перевищення епідемічного порогу становить 50%, загальна кількість хворих майже 11 тисяч. Але якщо порівнювати показники минулого епідсезону, то рівень захворюваності сьогодні значно нижчий, коли попереднього сезону була майже 15 тисяч.

«Проте, таке зменшення кількості, загалом звернення до закладу охорони здоров'я не говорить про те, що люди не хворіють. Якщо до пандемії SARS-CoV-2 у нас в лабораторному тестуванні лише виявлявся SARS-CoV-2, то вже два роки поспіль у нас іде різноманіття вірусологічних збудників. Зокрема, в області циркулюють віруси грипу, РС-віруси, риновіруси та парагрипи», – розповіла Юлія Терентєва.

За словами фахівчині, традиційно 70% загалом серед усіх хворих становлять діти, і левову частку займають соціально активне населення. 

«Діти, звичайно, будуть займати завжди таку більшу частку, тому що діти хворіють частіше через незрілість імунної системи і через те, що вони відвідують навчальні заклади, позашкільні заклади, тобто контакту у них значно більше. Соціально активне населення знаходиться завжди в колективах, відвідують масові заходи, громадські місця. І через такі шалені темпи життя не завжди вдається своєчасно звернутися до лікаря, а також займатися профілактикою свого здоров'я», – каже фахівчиня.

Стосовно того, чи є сенс зараз, коли розпал захворюваності, робити щеплення від грипу, Юлія Терентєва зазначила, що щеплення від грипу – це найдієвіший захист від циркуляції грипів, які циркулюють в осінньо-зимовий період.

Щороку за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я до складу вакцини вносяться зміни у зв'язку з тим, що вірус грипу мутує.

І відповідно до прогнозу циркуляції грипів, які будуть циркулювати в регіоні, змінюється склад вакцини. Вакцинуватися ніколи не пізно, навіть коли йде розпал епідсезону, тому що вакцинація – це надійний захист від того, щоб убезпечитись від захворювання, а також від виникнення ускладнень, зазначила фахівчиня.

Єдине, що в періоди епідсезону, коли проводиться вакцинація, варто уникнути контактів та скупчень на два тижні.

Симптоми захворювань

Загалом гострі респіраторні інфекції зазвичай характеризуються таким набором клінічних ознак: це нежить, біль у горлі, кашель, а також підвищення температури. 

Якщо говорити про різницю ГРВІ з грипом,  то грип зазвичай розпочинається раптово. Тобто напередодні цього дня не буде ніяких передвісників. 

Загальний початок хвороби характеризується підвищенням високої температури, також розвитком інтоксикаційного синдрому, приєднується загальна слабкість, ломота в тілі, також можуть приєднуватися деякі неврологічні клінічні симптоми. І лише згодом у нас з'являються такі клінічні симптоми, які характерні для ГРВІ – кашель, нежить та біль у горлі.

Карантин у школах

На Рівненщині у період перевищення епідпорогу розпочинають щоденний моніторинг відсутніх дітей в закладах освіти з причини ГРВІ. Якщо такий відсоток перевищує 20%, заклади освіти переводяться на дистанційну форму навчання. Вони можуть переводитись або повністю, або бути змішана форма навчання, коли переводяться лише у класах, в яких реєструється висока захворюваність.

Наразі, відзначила Юлія Терентєва, в області знаходиться 66 закладів освіти на дистанційній формі навчання, 24 з яких знаходяться на змішаній формі навчання.

Коли очікується спад захворюваності

«Думаю, це багатьох цікавить. Традиційно в нашому регіоні зазвичай дві хвилі. Перша хвиля – це йде перед новим роком в грудні місяці, і друга хвиля – це лютий місяць. Так як я вже сказала, в поточному епідсезоні першої хвилі не реєструвалося, у нас не було перевищення епідпорогу», – розповіла Юлія Терентєва

За її словами, друга хвиля розпочалася на Рівненщині два тижні тому, тож два тижні поспіль в області фіксують перевищення епідпорогу. Загалом, за прогнозом фахівчині, така хвиля буде триматися 4-5 тижнів.

Нагадаємо, упродовж минулого тижня в області до лікарів звернулося понад 10 тисяч хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Це на 20% більше від попередніх семи днів.

70% усіх випадків зафіксували серед дітей, а чверть усіх хворих припадає на Рівненську міську територіальну громаду.

Госпіталізації потребували 163 пацієнти. На жаль, зареєстрували один летальний випадок – 65-річна жінка, яка мала хронічне захворювання та не була щеплена від грипу, померла від ускладнень.

Рівень захворюваності перевищує епідемічний поріг на 50%

Коментар
21/03/2025 Четвер
20.03.2025