Скількох волинян щепили від кору першою та другою дозою

13 Лютого 2025, 13:28
Кір 333
Кір

На Волині першою дозою КПК щепили (у 12 місяців) 95% волинян, дугою дозою (в 6 років) – 88%.

Про це повідомили у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

Фахівці нагадують, що кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Він швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили у повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.

Яким може бути перебіг кору

Інкубаційний період хвороби становить 10-12 днів. Далі починається період захворювання з високою температурою, головним болем, нежитем, сухим кашлем, збільшенням лімфовузлів, запаленням слизової оболонки очей, проносом та блюванням.

На 4-5 дні хвороби з’являється червоний висип – спочатку на шкірі голови й обличчя, а згодом по всьому тілі. Людина хворіє до чотирьох тижнів і довше.

Читайте такожУ громадах проведуть додаткову вакцинацію через епідситуацію та задля уникнення спалахів інфекційних захворювань 

До яких ускладнень може призвести кір

Кір може мати важкий перебіг. Хворі часто потребують госпіталізації. Тривалий час вони є заразними: можуть поширювати кір за 4 дні до й через 4 дні після появи висипів. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Як захиститися від кору

«Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби – вакцинація. Зверніть увагу, що дотримання здорового способу життя не захищає від кору!», – нагадують фахівці.

Відсоток охоплення щепленнями в Україні першою дозою КПК (у 12 місяців) у 2024 році становив 91,4%, другою дозою КПК (в 6 років) – 83,4%. 

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема — залежить від рівня охоплення щепленнями у країні. 

Для формування колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації досягав 95–98% (на рівні регіону та країни в цілому).

Щоб не допустити поширення хвороби та спалахів захворювання, необхідний саме колективний імунітет. 

Але й сьогодні знаходяться люди, які скоріше повірить в черговий міф ніж в доказову медицину. Завідувачка відділу імунопрофілактики Волинського ОЦКПХ МОЗ України Беата Серватович розповіла про всі питання щодо вакцинації проти кору та розвіяла існуючи міфи.

Нагадаємо, у Чернівецькій області зафіксували летальний випадок кору – померла 10-річна дитина, яка не була вакцинована. Це сталося на тлі критично низького рівня імунізації. 

Читайте також: 

 

Коментар
21/03/2025 Четвер
20.03.2025