На Волині мобільна гінекологічна бригада за два роки оглянула понад 6,8 тисячі пацієнток

12 Лютого 2025, 17:04
На Волині мобільна гінекологічна бригада за два роки оглянула понад 6,8 тисячі пацієнток 1315
На Волині мобільна гінекологічна бригада за два роки оглянула понад 6,8 тисячі пацієнток

За два роки мобільна гінекологічна бригада Волинського обласного перинатального центру об’їздила область вже двічі і оглянула 6840 пацієнток, тобто щомісяця — 450-500 жінок.

У 2024 році відбулося 228 виїздів. До складу бригади входять акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики, акушерка та водій, розповіли у Волинському обласному медоб'єднанні материнства та дитинства. 

«28 років не була на прийомі у гінеколога після народження останньої дитини, адже не знала про необхідність регулярних профілактичних візитів. Ця та багато інших історій наших пацієнток із сільської місцевості вражають. Вражає й недостатня поінформованість жінок про важливість і необхідність піклування про себе. Ми їздимо до них мобільною бригадою, оглядаємо та наголошуємо: «Дбайте про себе!», — каже лікарка-гінекологиня Наталія Ткачук, завідувачка відділення «Центр планування сім’ї».

«За даними Міністерства охорони здоров’я України, понад 40% жінок, які живуть у сільській місцевості, не мають належного доступу до кваліфікованої гінекологічної допомоги. Як наслідок — невчасна діагностика та лікування гінекологічних захворювань. У порівнянні із мешканками міст, серед них діагностується у 2-2,5 рази більше запущених патологій», — розповідає Наталія Ткачук.

Всі обстеження для пацієнток мобільної гінекологічної бригади — безплатні.

Мобільний кабінет оснащений сучасним медичним обладнанням: апаратом УЗД, кольпоскопом, тестами на приховані інфекції (ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс), засобами для забору мазків на онкоцитологію та флору. Для вагітних передбачено запис кардіотокограми плоду, а також перевірку рівня глюкози в крові.

Із якими проблемами звертаються жінки

1. Аномальні маткові кровотечі — поширена проблема серед жінок репродуктивного віку та в період менопаузи. Причини різні: від гормональних порушень до серйозних патологій, таких як фіброміома чи ендометріоз. Оскільки кровотечі — це не хвороба, а симптом, важливо вчасно з’ясувати їхню причину.

2. Аномальні вагінальні виділення — одна з найпоширеніших скарг. Жінки часто приходять із проханням «вилікуйте молочницю», не підозрюючи, що зміна характеру виділень може свідчити про інші захворювання.

3. Порушення менструального циклу — проблема, що залежить від гормональних змін, стресу, способу життя. Менструальний цикл — це своєрідний індикатор здоров’я жінки, його порушення не можна ігнорувати.

4. Хронічні тазові болі та пролапси. У сільській місцевості жінки часто займаються важкою фізичною працею, що призводить до опущення внутрішніх органів. Робота на городах, піднімання важкого — все це негативно впливає на м’язи та зв’язки таза.

«Ми ретельно плануємо маршрути, обираючи села, де медична допомога недоступна. Враховуємо пору року, погіршення стану доріг, сезонні роботи, свята. Ми не просто лікуємо, а наближаємо медицину до тих, хто її найбільше потребує. Мобільна медицина змінює життя. Тому ми продовжуємо свій шлях — до здоров'я, турботи та уваги до кожної жінки», — каже Наталія Ткачук.

Щомісяця бригада, відповідно до затвердженого графіка, відвідує від 10 до 19 населених пунктів.

У другій половині лютого медики працюватимуть у Павлівській територіальній громаді за таким графіком:

  • 13.02 — с. Грушів
  • 14.02 — с. Поромів
  • 17.02 — с. Милятин
  • 18.02 — с. Бужанка
  • 19.02 — с. Самоволя
  • 20.02 — с. Трубки
  • 21.02 — с. Морозовичі
  • 24.02 — с. Стара Лішня
  • 25.02 — с. Колона
  • 26.02 — с. Риковичі
  • 27.02 — с. Старий Порицьк.

Коментар
21/03/2025 Четвер
20.03.2025