Полегшав на 25 кілограм: у Луцьку хірурги прооперували чоловіку гігантську вентральну грижу

У Волинській обласній лікарні хірурги прооперували пацієнтові гігантську вентральну грижу, яка в положенні стоячи опускалася аж до колін.
Про це йдеться у сюжеті речника обласного медзакладу Андрія Гнатюка.
Проблема у волинянина Віталія Дубика з’явилася ще п'ять років тому, але до лікарів він не звертався, адже жодного болю не відчував. Тоді почав худнути і скинув кілограмів із 15, а живіт усе більше опускався. Відтоді минуло ще два роки.
Тоді чоловік звернувся до лікарів у Горохові, котрі, обстеживши його на УЗД, повідомили діагноз – грижа. А вже звідти його скерували у Волинську обласну клінічну лікарню.
Ця гігантська вентральна грижа призвела до того, що частина тіла накладалася на іншу, спричини почервоніння, запалення і навіть гнійні виділення, – розповідає хірург Дмитро Шульга.
Уражені ділянки довелося промивати, кварцувати, а також призначити антибіотикотерапію. Перед операцією пацієнта повністю обстежили, та зробили всі необхідні аналізи – УЗД серця, консультації пульмонолога, кардіолога, оглянув медичний директор та з ним узгодили тактику лікування.
«Під час операції видалили оцей лоскут, ми зважили – 25 кг тканини жирової. Зараз четвертий день після операції, хворий почуває себе задовільно», – розповів хірург.
Щоправда, шов після хірургічного втручання – аж на метр.
Протягом декількох місяців пан Віталій має носити спеціальний корсет для підтримки.
Через день після операції Віталій Дубик уже зміг ходити. Чоловік каже, що стало набагато легше.
«У стоячому положенні воно займало у майже до колін, величезна та грижа висіла», – додав лікар.
Такі грижі часто виявляють у людей із надмірною вагою, особливо в жінок. Одна з причин – відсутність культури харчування, а запобігає їх виникненню накачаний прес.
Надалі чоловіку, порадившись із дієтологами та ендокринологами, прописали спеціальну дієту: харчування 5-6 разів на день та зменшені порції.
«Прийом їжі потрібно розтягувати на 35 хвилин. Ми ж звикли їсти швидко, за 3-5 хвилин, особливо, коли поспішаємо. А це неправильно», – каже лікар.
Попри те, що чоловік працює на землі, спосіб життя у нього малорухливий, переважно за кермом трактора. До усіх проблем додався ще й тромбофлебіт глибоких вен. І враховуючи, що його зріст 206 сантиметрів, утрата за два місяці 40 кілограмів недостатня, проте це привід рухатися далі. Адже втрата ваги допоможе позбутися інших проблем.
Чоловік ще під спостереженням лікарів, але вже за кілька днів його обіцяють відпустити додому.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром